Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ember miért nem mindenevő?

Az ember miért nem mindenevő?

Figyelt kérdés
És, ha nem vagyunk azok, akkor mikor és miért szoktunk rá a húsra, miért van mindenevő fogazatunk és emésztésünk, miért szeretik sokan a húst, ha senki nem kényszeríti a embereket a húsevésre (leginkább a másik oldalról megy az agymosás)?

2013. dec. 3. 01:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és miért esik nehezére az embernek leszokni az egyik fajta táplálékról (a húsról), ha az algaevés a normális?
2013. dec. 3. 01:37
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A mindenevő attól mindenevő, hogy növényt IS eszik, meg húst IS!
2013. dec. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 doboszoli ***** válasza:
96%

Miért? Nem mindenevő?))

Engem soha, senki nem kényszerített semminek a megevésére,(komoly erőszak nélkül nem is tudott volna) mégis szeretem a húst is, meg a spenótot is. Az hogy éppen melyiket enném, teljesen hangulatfüggő, bár volt időszak, amikor a hangulat mellett a pénztárca is jelentősen befolyásolta az ízlésemet. Ezt az időszakot nem szerettem.)

2013. dec. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Jászjákóhalmán milyen idő van?
2013. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

ugye tisztában vagy vele, hogy az ember mindenevő? azért ilyen a fogazatunk,nem tudunk csak egyoldalúan táplálkozni, mert különben hiánybetegségek léphetnek fel

szükségünk van húsra és növényekre is

többek között azért sem ehetünk csak növényeket, mert a szervezetünk nem tudja feldolgozni a cellulózt

2013. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van, hogy mindenevők vagyunk a fogazatunk és az emésztőrendszerünk alapján. Senki nem szoktatta rá az embereket a húsevésre, mert már az őseink, és a természeti népek is az ehető növények gyűjtögetése mellett vadásztak, halásztak. Ösztönösen tudták, hogy mire van szüksége a szervezetüknek.

Csak néhány okos kitalálta a vegetáriánizmust és a paleót. A többi divatos ez egészséges, ez nem dologról nem is beszélve.

Ők végzik az agymosást, és van aki bedől nekik.

2013. dec. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tűnt volna fel, az ember mindenevő...
2013. dec. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Én csak annyit kérdeznék, hogy te biológia órán vagy esetleg történelem órán mindig lógtál?? Vagy szándékosan adod elő magad sík butának?
2013. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Az ember bizony mindenevő.Így tanították és így is van összerakva. Mindenki maga dönti el, hogy a fogazatát az emésztőrendszerét mire használja.

Én maradok a mindenevő kategóriában, hamár embernek születtem.

2013. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Az ember mindenevő. A paleo nem tudom, hogy jött ide, az is a mindenevőség mellett van, bár nem tiltja, hogy vegán legyen az ember, a vegán paleo elég érdekes, de létező kombó. Én majdnem vega paleo módon étkezem (így alakult, nem volt semmi agymosás, azt velem nehéz megcsinálni), teljesen élhető ;)

Viszont az emberek zömének semmi baja nem lesz, ha kihagyja a húst. Nemcsak hús és növény létezik, a növényekben pedig nemcsak cellulóz van, azért is rendelkeznek kalóriatartalommal az ember szempontjából is :)

2013. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!