Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ember miért nem mindenevő?

Az ember miért nem mindenevő?

Figyelt kérdés
És, ha nem vagyunk azok, akkor mikor és miért szoktunk rá a húsra, miért van mindenevő fogazatunk és emésztésünk, miért szeretik sokan a húst, ha senki nem kényszeríti a embereket a húsevésre (leginkább a másik oldalról megy az agymosás)?

2013. dec. 3. 01:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést :)


A kérdés eleve onnan indult, hogy mostanában egyre több vegetáriánus hablatyba ütközöm a neten (olyan helyeken ahol nem is vártam), de eleve minden érvelésük azon alapszik, hogy a húsevőknek ilyen meg olyan az emésztésük és ezért káros az embernek húst enni. De mi nem húsevők, hanem mindenevők vagyunk. De aztán fel lettem világosítva, hogy mi nem mindenevők vagyunk, hanem növényevők...


Ezeknek zöldséggé vált az agyuk? Nem a döntésük miatt mondom ezt, hanem az érvelési rendszerük miatt.

2013. dec. 3. 15:42
 12/16 A kérdező kommentje:
Bár főleg azon embereknek a véleményére lennék kíváncsi akik úgy gondolják, hogy az ember NEM mindenevő.
2013. dec. 3. 15:53
 13/16 anonim ***** válasza:
Az ember mindenevő!
2013. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan emberről még nem hallottunk, aki azt hiszi hogy az ember nem mindenevő (tehát hogy húsevő, vagy növényevő). Nem merném határozottan kijelenteni, de szerintem ált suli 1. környezettanon ezzel kezdenek.


Bár én nem tartom kizártnak, hogy a vegák is teljes értékű táplálkozást tudnak folytatni, de semmiképp sem gondolom természetesnek. Ugyanúgy ahogy rengeteg ételt, vitamint és tápanyagot elő tudnak állítani mesterségesen, és teljes értékű étrendet kapunk belőlük, még sincs ez így rendjén. Engem személy szerint nem zavar ha valaki vega, de nem tartom sem indokoltnak, sem természetesnek.

2013. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
már nagyon sokszor olvastam ezen az oldalon, hogy egyes vegák azzal érveltek, hogy a szerveztünk nem olyan, mint a húsevőké, ezért nem tudjuk megemészteni :) :D
2013. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2017. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!