Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nálatok minden este van meleg...

Nálatok minden este van meleg vacsora? Ha nem, miért nem? Ha igen, mi szokott lenni és ki készíti el?

Figyelt kérdés
2014. júl. 2. 18:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Szinte soha. Akkor van, amikor vasárnap főz a férjem (mivel ő főzni szeret, én pedig vasalni), és ha marad maradék, hétfőn vagy kedden este (amikor kéri) azt megmelegítem meg neki.


Mindketten a menzán eszünk délben, meleget, estére pedig ki mennyit és mit akar.

2014. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
67%

Nalunk ezen a heten ez volt es lesz a menu:

Kakukkfuves sult csirkemell tepsis krumplival

Spanyol fuszeres csirkemell safranyos rizzsel

Bakonyi csirkemell orsotesztaval

Rakott karfiol

Sanghai marhahusgolyo mie-vel

Palocleves

Rantott csirkemell, zoldsegek, sajt es sultkrumpli


Nalunk mindennap van hus es csak csirkemell vagy daralt marhahus, a tobbit nem szeretjuk. Tengeri hal szokott lenni minimum kethetente. Fozeleket a gyerek eszik meg en, a tobbieknek nem izlik.

8. voltam

2014. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk minden nap van meleg étel. Munka után. Ez az ebéd/vacsora :)

De nem kell minden nap főznöm, mert szinte mindig két napra főzök. Párom is szokott kaját csinálni, ő inkább olyat, amit nem kell főzni, pl. salátákat valami grillezett husival. Szülőkhöz is szoktunk menni enni általában egy héten egyszer.

2014. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%
En mindennap fõzök ebédet, este viszont könnyü dolgokat eszünk.
2014. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nagyon ritkán van, általában az ebédmaradékot esszük, vagy hideget, és ritkán eszünk közösen. Nincs időnk főzni, pedig jó lenne.
2014. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
86%
Sosem eszünk meleget, de ebédre is csak néha van meleg étel, mert a szüleim sokat dolgoznak. Pl. ezen a héten még nem volt. De megértem, és nem zavar, amúgy is diétázom, így főként nyers zöldségekkel és gyümölcsökkel lakom jól. :)
2014. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%
Mi nem szoktunk meleget enni vacsira. Szendvicset eszunk mindig neha esetleg virslit.
2014. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

#21

Földről aprópénzt.


Bajod?

2014. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán vagyunk főzelékesek

De:

spenót van gyarabban,

krumplifőzelék,

zöldbabfőzelék,

borsófőzelék,

finom főzelék( én nem szeretem, ilyenkor én babfőzeléket eszem, mert azt a férjem nem szereti)


Tészták:

Carbonara

Carbonara csirkével

Bolognai, időnként lasagne formátumban

Gombás tejszínes csirkemell

Szimpla húsostészta tejföllel

Csikóstokányt is tesztával szoktam

Kínai zöldséges hagymás csirke

Csirkepörkölt nokedlivel

Hortobágyi húsos palacsinta nem klasszikusan tészta, de végülis az..

Cukkinis paradicsomos tészta

Vadas ( én zsemleimbőccal szeretem, férjem tézstával, vegyesen csinálom)

Ritkan túrós tészta



A hús mentes tésztákat nem kedveli a párom, mint a grízes, káposztás krumplis..stb én csak a káposztásat szeretem, úgyh azt magamnak szoktam, ha megkívánom, a többit sosem készítettem,


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de van mg pár, amit szoktunk..


1.

2014. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, majdnem minden este meleget eszünk vacsorára.

Általában ami ebédről maradt, vagy gyorsan összeütök valamit, ma pl tojásos kolbászos-virslis lecsó volt a vacsora rozs kenyérrel, teával.

Szoktunk enni tükör tojást ehhez gyorsan főzök rizst és csinálok hozzá egy kis paradicsom salátát.

Főtt virsli, mustár, kenyérrel. Zöldséges rántotta, sült tarja, sült párizsi mustárral, kenyérrel.

Tejbe rizs, rizs felfújt, tésztás ételek, spenót főzelék főtt tojással stb stb.

Én készítem el, több műszakban dolgozom, levest 2-3 napra csinálok-ma ettük meg a maradék hétfői gulyás levest, így energia takarékosabb és jobb is, mert amikor hazaérünk, tudunk meleg ebédet/vacsorát enni.

2-3 napra csinálok fő ételt is, ma csináltam pl rakott krumplit, azt visszük holnap is munkába, csináltam nudlit mákosan és vacsorára lecsót.

Szeretjük a meleg ételeket, leves minden nap van, vacsorára is szoktunk enni, főleg gyümölcs levest, vagy zöldség leveseket.

2014. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!