Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 16 évesen először kávézni....

16 évesen először kávézni. Vélemények?

Figyelt kérdés
16/f

2015. máj. 12. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia :). Nem egészen értem a kérdésedet, de megpróbálok véleményezni;

Először is, nekem valahogy nagyon furcsa, hogy 16 évesen először kávézol, hiszen itt Mo-n, és a környező országogban is elterjedt italnak számít. Így arra tudok következtetni, hogy talán nincs sok pénzed/pénzetek ilyesmire vagy esetleg régen egy kortynyit kóstoltál, de valamiért nen ízlett( ami bűn ;) Előbbi esetben azt ajánlom, hogy lidl/penny/spar.. saját márkás kávéját próbáld ki. Ezek viszonylag olcsóak, és átlagos ízűek. Lehet venni különböző állagú kávékat.Azt vedd, amelyikhez van felszerelésetek (pl daráló, kávéfőző), de így elsőre az instant kávét is ajánlom, bár nem ad igazi kávéíz-feelinget, de ezt a legegyszerűbb elkészíteni. Bármelyik típust is veszed, mindenképp tejeskávét csinálj, azaz rakj kb fele arányban tejet a keverékbe. Rakhatsz bele/rá tejszín(habot) is.

Ha valami különlegesebb ízélményre vágysz, próbáld ki a frei café kávékollekcióját. Boltban kis csomag(kb 200g ) 1300 ft körül van. Frei caféban(kávézó) kb 500 ft/csésze. Rengeteg íz közül választhatsz :) . Ha nem tudsz dönteni, az Arabica fajták közül válassz :)

2015. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)csak gondolkodtam lehet "elkezdek" kávézni, napi szinten pl. reggel mert ízlett :D régebben is kóstoltam de gyerek ne kávézzon. Mondjuk most is az vagyok, mindegy.. :D
2015. máj. 12. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezen amúgy most mi a kérdés? Kicsattogsz a konyhába és főzöl magadnak vagy elmész a legközelebbi kávézóba.
2015. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 43 évesen nem kávézom. Életemben először 18 évesen kostoltam meg, de annyira nem jött be, hogy sosem szoktam rá. De néha látom, amikor a barátnőm 16 éves fia kávézik, és utána túlpörög. Nem hiszem, hogy a szervezetednek szüksége van a koffeinre de nem is botránkozom meg ha kávézik valaki ilyen fiatalon. Vannak káros és pozítiv hatásai is. Ki-ki döntse el, megéri neki.

43/N

2015. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs vele gáz, én is ennyi idősen kezdte el kb, de lehet, hogy még csak 15 voltam. nyilván ne igyál meg napi 1 liter kávét, de reggelente 1 bögrétől nem lesz semmi bajod.
2015. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, ha anélkül is ébren tudsz maradni/fel tudsz kelni. Vannak szituációk, amikor szükséges.

Én kb 1-1,5 év után szoktam hozzá és "nem tudom letenni", rossz, ha nincs reggel kávé.

2015. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szokj rá, csak azért mert ízlik. Persze nem azt mondom, hogy ne igyál, mert ha megkívánod nyugodtan; de csak azért ne idd reggelente, mert más is vagy mert finom.

Könnyen rá lehet szokni, utána meg pár év múlva csak mérgelődsz miatta. Mondjuk még mindig jobb mint a cigi.


Én akkor szoktam inni, amikor például délután beesek suliból és rengeteg meló vár még, beadandók, tanulás. Akkor megiszok egy fél pohárral és rendbe tesz.


Reggelente mindig álmos vagyok, de 1-2 óra és fel is ébredek, én ehhez már hozzászoktam. Csak megemeli a pulzusodat aztán meg pörögsz, főleg ilyen fiatalon.


21/f

2015. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.Aki hozzászoktatja magát a korán keléshez az egy idő után reggel 6-kor energiadúsan kicsattan az ágyból(ébresztő nélkül) és mehet is dolgozni/suliba.

Nem hiszem,hogy napi 8-12órában fizikai munkát végzel vagy 12+ órában szellemit amihez elengedhetetlen az éberség.

2015. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Iskola, délután diákmunka fizikai munka :P
2015. máj. 12. 22:49
 10/11 anonim válasza:

A reggeli kàvé nem ébreszt fel csak "megtartja" a szintet amin vagy.

Anatòmia tanàrom tanàcsa vizsgàk előtt: 3-5perc helyben futàs,kàvé energiaitallal és kész is a szívroham :D


most komolyan...ha "eldöntöd" h mostantòl ràszokom a kàvéra akkor nem is kell az neked igazàn ;)

Én a cigivel jàrtam így. Haveri unszolàsra...egy hétig bírtam. Azòta se kellett.

De a te döntésed ;)

2015. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!