Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti hova teszitek a megmaradt...

Ti hova teszitek a megmaradt ételt? Anyám patáliát csapott, hogy kb 2 kanál rizst kidobtam a kukába, mert az ott fog büdösödni.

Figyelt kérdés
De hàt mégis hova kellett volna tennem? Dobjam ki az ablakon? Megenni màr nem kellett. Ő mondta hogy csinàljak vele valamit.
2015. máj. 29. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Dobtad volna ki az ablakon, legalább a madaraknak lett volna egy jó ebédjük.

A rizs nem büdösödik meg, a hús annál inkább, ám, ha anyukádat zavarja, akkor kellene kidobni, amikor viszitek ki a szemetet, tehát tele a szemét, bele a maradék, kiviszitek, és nincs hiszti. Ha meg nem maradhat ott, akkor nejlonzacskóba (pl amibe a zsömléket teszik) abba beleraktok minden maradékot összecsomózzátok a végét és repülhet a kukába :) ezt a megoldást csontoknál alkalmazom, amikor kicsontoztam a húst, vagy hasonlóknál :)

2015. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk vn külön zöld kuka, ételmaradek oda megy, kivéve a húst, az a sima kukába való, bezcskozva.

Rossz a ktegoria

2015. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutyának, macskáknak megy. :)
2015. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk a kutya eszi meg, szereti a rizst. Bár neki sem adok oda minden maradékot, megválogatom mi való neki.

Ha van kertetek, lehet komposztálni.

De nem is értem minek kéne 2 kanál rizst tartogatni? Azért nem fél kiló lazacot dobtál ki.... Én rákérdeztem volna, hogy mégis mit csináljak vele?

2015. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
ha nincs haziallatotok, akkor a wc-be is dobhattad volna, aztan csak le kell huzni.
2015. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kaját beletesszük zacsiba (pl amibe kiflit vagy zöldséget vettünk korábban), és akkor úgy dobjuk ki. Úgy nem büdösödik be.

Vagy ha épp indul a barátom a munkába, akkor eleve a zacsit viszi le. :D

2015. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lakótelepen laksz, nehezen fog menni néhány előbbi tanács. Kert, stb... Önts rá kis vizet, és egyszerűen engedd le a wc-n ha ilyen kis mennyiségű maradék van. Nem is kell szólni anyádnak róla, észre sem fogja venni, megetted és kész, majd azt mondod neki. Ha nagyobb mennyiségű maradék van, akkor én azt szétválogatom, és úgy teszem a lakótelepi nagy kuka tetejére, mindig elviszik a száraz kenyeret, csontokat. Ahogy kiteszem, már viszik is el. Mondjuk romlott ételt soha nem teszek a tetjére, azt mindjárt bedobom a kukába.
2015. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban élünk, és olyan dolgokat, amit a madarak maradéktalanul meg tudnak enni, azt ha nem is az ablakon, de simán kiöntöm a kertbe, mindig ugyanarra a helyre. Ha a sok madár meglátja, hogy a kert felé sétálok azonnal gyülekeznek. :D De például a szomszéd mamikának vannak tyúkjai, ezért neki is szoktam adni, ha olyan marad, amit ő meg tud etetni velük. A többi ami esetleg büdösödésre hajlamos, azt külön zacsiba, és leviszem a nagy kukába. De azért alapvetően igyekszem úgy főzni, hogy minél kevesebb maradék legyen.
2015. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Fogalmam sincs:D Kukába nem szívesen teszem, mert félek, hogy idevonzza az egérkéket.
2015. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Becsomagolom fóliába, gyújtok egy rakétát, és kilövöm az űrbe.
2015. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!