Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Külföldi kórházakban is rossz...

Külföldi kórházakban is rossz az étel?

Figyelt kérdés
Tudjuk ugye, hogy elég ehetetlen az itteni kórházakban az étel, de például nyugaton a kórházakban milyen az étel?
2016. márc. 11. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
A kórházi kaja pedig olyan, amilyen. Nem kulináris élményért járunk oda. Sürgősségi műtétem után örültem, hogy szakszerűen elláttak, tudok táplálkozni. Ízre/állagra nem feltétlen jó, de ki lehet bírni.
2016. márc. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

"De a kinti magyar ismerőseim 90%-a itthon intézi az egészségügyi dolgait, "


Hazudozni nem kell. Ember nincs ezen a bolygón, aki önként visszamegy a magyar egészségügyért!


Külföldön - legalábbis a németeknél ahol élek - ha fizeted a tb-t kitűnő ellátást kapsz. És nem kell fél évet várnod egy vérvételre...


Abszurdum

2016. márc. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

Külföldön nem is pár ezret fizetnek TB-re tegyük hozzá....


Amúgy Angliában 6 órával szülés után kiraktak a kórházból, mert ez a szokás, aztán pár órára rá rohanhattunk vissza, mert komplikációk léptek fel.

2016. márc. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

ma 01:01


Lehet Németországban minden tökéletes de sok országban rosszabb mint otthon.

Én Angliáról tudnék mesélni. Akik kint élnek hosszabb ideje, azok zöme inkább hazamegy ha komoly a betegség.

Itt akármi bajod van, legyen az csak nátha vagy komoly fülgyulladás mindig paracetamolt adják. Ez a csodagyógyszer. 10 éve élek kint, 3 évente megyek rákszűrésre mert csak akkor mehetek, de még soha nőgyógyász orvos nem látott. Egy sima ápolónő veszi le a kenetet. Amikor közöltem, hogy vérvételt szeretnék mert fogamzásgátló kéne, csak legyintettek, és felírtak egy gyógyszert, hogy ha nem válna be, akkor majd írnak másikat. Fogászati kezelésre hazajárok mert itt a fogászok barbárok. Ha magyar fogorvoshoz akarnék menni, azok meg a tripláját elkérik amit otthon egy maszek kérne el. Pár hónapja csúnyán, hólyagosra égettem mind két tenyeremet. Felhívtam a dokit, hogy mi történt, bemennék, de közölték, hogy felesleges. Borogassam, és szedjek paracetamolt.

Mindezt úgy, hogy fizetem a Tb-t. Maszekhoz menni meg még itt is egy kisebb vagyon. Csak megjegyzem, sok angol jár Magyarországra pl: plasztikai műtétre, fogászatra.

2016. márc. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

"Külföldön nem is pár ezret fizetnek TB-re tegyük hozzá...."



Hát nem, de

1. a fizetésből bőven telik rá

2. szakszerű és kitűnő ellátást kapsz a pénzedért

2016. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Angliàban èlek egy ideje, volt tapasztalatom kórhàzzal. A birminghami Queen Elizabeth-ben volt egy kisebb műtètem. Az ellàtàs kivàlò, felszereltsèg elsőosztàlyù, de a orvosok nem törődömsège kritikàn aluli. Magyarorszàgon az orvosok jók, az eszközök borzalmasak. A kettőt kène vegyìteni szerintem. Az meg hogy hazaküldenek valakit, itt ez a trend, egy kórhàzi àgy fenntartasa nem keves, a lehető leghamarabb elküldenek.
2016. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem hazudoztam, a holland orvosok is paracetamolt adnak mindenre. Sőt, az itthon vényköteles gyógyszerek egy részét kint simán meg lehet venni drogériákban. Ismerősömnek úgy bedagadt a foga, hogy beszélni alig tudott, de inkább kivárta, hogy Magyarországra repüljön, itt kezeltette. Pedig ha elment volna, valószínűleg még meg tudták volna menteni a húzástól. Szülés hasonló, mint Angliában. Nem azt mondom, hogy az ottani a rosszabb rendszer, mert ez egyáltalán nincs így. De itthon sokkal feljettebb ilyen téren a szociális ellátás, mert mindenkit ellátnak. (Abba ne menyjünk bele, hogy ez mennyire tarthalatlan költségvetési szempontból.)

Németországban tudom, hogy nagyon magas színvonalon van az eü, de nem feltétlen a világ 20 leggazdagabb országhoz kellene hasonlítani az itteni viszonylatokat, hanem megtalálni az itthoni előrelépési lehetőségeket, pl. az ingyenes felsőoktatást.

2016. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%

Én is csak alátámasztani tudom ezt.

Amit lehet én is otthon végeztetek el, hiába élek lassan 20 éve Angliában, mikor hazamegyek, inkább otthon megyek nyaranta orvoshoz, ha van valami halasztható gondom.

2016. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!