Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnap vettem vákuum csomago...

Vasárnap vettem vákuum csomagolt csirke combokat, ma felbontásnál picit fura szaga volt, mit gondoltok, rossz?

Figyelt kérdés
Nem volt büdös, csak picit volt egy kis szaga, sőt inkább a "lének" ami benne volt. Megmostam szépen egyesével Őket, akkor már semmit nem lehetett érezni. Most sül a sütőben és most sincs semmilyen kellemetlen szaga. Jártam már úgy romlott darált hússal, hogy nem szagoltam meg előtte de azt főzés közben a kaján is éreztem, hogy valami nem stimmel, végig szagos volt, ki is dobtam. Viszont ennek mosás után csak csirke illata van. Együk nyugodt szívvel szerintetek?

2015. márc. 24. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hog csak a vákumcsomagolás miatt volt rossz szag, ha lemosás után már nem érezted, akkor minden o.k.
2015. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha átmosás után nem érzel semmi kellemetlen szagot, ill. tapintást (nem nyálkás, stb.), akkor még időben vagy, alaposan átsütöd, semmi baj nem lesz vele!
2015. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csirkét, bármilyen kiszerelésben ha veszel, és nem használod fel aznap, mélyhűteni érdemes.
2015. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem volt nyálkás, semmi ilyesmi, állagra teljesen rendben volt, szép comb darabok. Akkor megnyugodtam :D
2015. márc. 24. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A vákomost egyfajta védőgázzal biztosítják, annak lehet egy kicsit fura szagát érezni. Én is a Metróban szoktam kb 3 kilós vákumos csirkecombokat venni, de otthon azonnal átszerelem, lemosva ,leszárítva kisebb adagokba. Amit nem rögtön használok fel, megy a fagyasztóba.

Én is csak megnyugtatni tudlak, hogy semmi baja annak sem, amit vettél.

2015. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!