Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel tudtok a legolcsóbban...

Mivel tudtok a legolcsóbban jóllakni?

Figyelt kérdés

Főként nagyétkűek válaszát várom, mert egy-egy zsemlétől, salátától nem laknék jól. Olyan ételeket keresek ami erőteljesen tápláló (például számomra a kínai az olcsóbb és táplálóbb az ismert nyugati hamburgerutánzat-óriásmultiknál) de mégis kíméli a tárcámat. Tehát ha eszek akkor jóllakok és nem lesz lelkiismeretfurdalásom a pénz miatt.


Gondolkoztam házi jellegű szendvicsekben is, de megláásom szerint azok is nagyon drágák ha abból akarnék jóllakni.


2016. júl. 5. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szénhidrát, tarhonya, krumpli, egyszerű tészták.
2016. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Trafó1 ***** válasza:
20%
Hungarocel.
2016. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Krumplis teszta sok uborkaval :)
2016. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Tojás és zöldség. 8 töltött tojás ma már elég egy étkezésre, elég jó életmódom van és sosem vagyok igazán éhes. Oké, ezt még lehet olcsósítani, lenmaggal és zsírral, de szálkásítok is s a tojás amúgyis jobban laktat. A piskótám is nagyon olcsó, gyakran sütök.


A páromnak nagyobb a kalóriaigénye, de neki könnyebb. Rizs, sárgaborsó, tükörtojás. Nevetségesen olcsó, kb. 300 forintból kijön a teljes napi kalóriaigénye (2800 kcal), csak persze a tápanyagösszetétel nem lesz megfelelő s a hedonizmusnak sem adtunk eleget :)

2016. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyél babot! :)
2016. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Nálam, a főtt kaja nem opció. Ritkán és csak hűtőhidegen eszek meg főtt kaját. Nálam, ami midig jól lakat, a házi füstölt szalonna, kolbász, paprikával, paradicsommal, uborkával, főtt tojással.
2016. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

1kg gersli átlag 500ft

10 tojás 500ft


Én ezzel 3 napot ellennék ha muszaj lenne... Az napi 300ft...

2016. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Előző, én is ellennék. Első nap megenném a tojást, ketózisba kerülnék és simán böjtölnék :) A zöldség azért hiányozna, a gerslit elcserélném egy kiló fejeskáposztára. De ár/kalória arányban ez a jó, nem véletlenül írtuk többen az olcsó szénhidrátokat s mi ketten a laktató, tápanyagdús tojást is (nem mindenki lakik jól szénhidráttal, nekem általában mintha ott se lenne, szürreális).


A fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, utána jön a zsír, persze vannak egyéni eltérések. A rost és a zöldség is jót tud tenni e téren. Innentől ki kell tapasztalni, kinek mi jön be. A zabkása pl. rostos és térfogatos is, olcsó is, viszont nagyon sok kell belőle, hogy kalória is legyen benne elég. Viszont akkor bizonyára a legtöbbeket jóllakatja. Jó kombó egy nagy zabkása kókusszal, mazsolával, gyümölccsel felturbózva, nálunk egy 1 liter és 1000 kcal. Akinek ennél több kalória kell egy étkezésre, az egyen mellé olajos magvat vagy válasszon töményebb ételeket. Elvégre ekkora térfogatba 6000 kcal fölött is lehet pakolni, bár ez csak annak ajánlott, aki bírja a nagyon zsíros ételeket. Hogy ki mivel lakik jól, az nem kicsit szór, ezért is nehéz. Én szénhidráttal nem, zsírral nem, zöldséggel sem, nagyon rostos étellel sem. Kiegészítőnek jók, de a fehérje is szükséges.

2016. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem mondom,hogy egészséges,de ha nincs sok pénz ennivalóra:

Krumpli-hagyma-liszt-zsiradék-só-tojás.

Rengeteg féle ételt lehet készíteni

Krumplis tészta,főzelék,paprikás krumpli,tócsni,sztrapacska,tepsis krumpli,dödölle,pogácsa,krumplilángos...

Ha van hozzá zöldség,gyümölcs

Leves

Zöldséges rakott krumpli, gombóc.


Ha idényzöldségekből főzöl,akkor is sokat spórolhatsz.

A sárgaborsó,lencse szintén nem drága.

2016. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
fagyasztott fasírt, van sokféle és kb 5-600ft kg
2016. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!