Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Falási roham után?

Falási roham után?

Figyelt kérdés
Tegnap este nagy falási roham tört rám és rengeteg mindent összeettem. Most reggel pedig már éhes vagyok. Mit csináljak? Hagyjan ki a reggelit, vagy kevesebbet egyek? Esetleg tegyek úgy mintha meg sem történt volna és egyek normálisan?

2018. szept. 30. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Ha van önuralmad, hagyd ki a reggelit, utána egyél normálisan.
2018. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Ha ez máskor is elő fog fordulni, érdemes lenne megnézetned a cukrodat.

De a legjobb lenne, ha vennél egy cukormérőt és különböző időpontokban - pl. a falási roham előtt és reggel éhgyomorra - mérnéd magadnak, mert az az egyszeri laboros vizsgálat nem biztos, hogy kompetens eredményt mutat.

Ezt cukorbetegként írom neked, akinél így mutatkoztak a jelek.

Az időben felismert cukorbetegség sok esetben diétával visszafordítható, nekem 8 évig bujkált mire inzulin lett a vége.

Nem mondom, hogy neked is ez van vagy lesz, de erre érdemes lenne odafigyelni!

2018. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

Ne éhezz, nyilván egyél, de vond le a konzekvenciát és máskor ne legyen efféle rohamod, ha lehet.

Velem is van, hogy ha későn eszem, másnap olykor korábban éhezem meg, pedig a logikus az lenne, ha később. Nos, akkor eszem korábban (szerencsére a szervezetem tud kalóriát, tápanyagot számolni és jóval kevesebbel jóllakik) s igyekszem visszakerülni a rendes kerékvágásba.


S ne egyél össze mindent. Ha éhes vagy, fogj egy rendes, tartalmasabb ételt, amiből nem fogsz rengeteget enni. Nálam a főtt tojás ilyen, sosem ültem még le éjfélkor s ettem meg 10 darabot, közel sem, pedig ennél jóval több kalóriát lazán bepakolok zsíros kenyérből, mogyoróból, csokiból s egyebekből... Mondjuk ilyen hajlamoknál nálam a tuti az, ha el se kezdek enni, mert akkor már gyenge a kontroll. De ehhez ugye kötelező, hogy ne legyek éhes, mert éhesen azért enni kell. De egy rendes, jó nap után nem éhezik este az ember. Legalábbis ez a tipikus.

2018. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!