Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegem van magamból, egyre...

Elegem van magamból, egyre csak megutálom magam. Hízni fogok? Befolyásolja a súlyom ez az egész?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Még mielőtt bárki írná, tudom, hogy nincs önuralmam, de próbálok változtatni rajta. Egy régi kép lebeg a szemem előtt, amin az akkori kövér arcom van, és anyám kinézete is mindig eszembe jut, s soha az életben nem szeretnék úgy kinézni...

Kb. 2 éve volt egy nagyobb fogyásom (10kg-ot fogytam) 1 éve nem is ettem semmilyen hízlaló, cukros, fehér lisztes és zsíros "szemét" kaját, de az utóbbi időben hetente egyszer (volt, hogy kétszer) elszalad velem a ló, elsodor a sok haszontalan étel/élelmiszer. Az egész a szülinapom előtt kezdődött, egymást követő napon 1-1 hamburgerrel. A születésnapomon is becsúszott egy, illetve teleettem magam sütivel és sós rágcsával. Azon a héten vasárnap is megtörtént velem ez a falási roham, le se írom, miket ettem össze, a lényeg az, hogy a 2000kcalt szerintem bőven túllépte. Onnantól kezdve hetente csinálom, nem tudok leállni. Ez tart négy hete, ebben a négy hétben ötször fordult ez elő.

Ma se volt másként: hamburger+édeskrumpli chips+coca cola, 1-1 csomag sajtos kréker és ropi, brownie és mekis sültkrumpli (Ráadásul ezeket mind délután-este.) Borzasztó. Amiközben eszem, nyílván jólesik, de utána szőrnyű érzés.

Egyszerűen érzem, hogy miközben fekszem, rakódik le rám a zsír.

Nem értem, mitől lehet ez az egész! Hiszen alapból egészségesen próbálok étkezni, csak ez a heti csalás elrontja. Azért lehet ez, mert napközben kevesebbet eszem? Mert a suli miatt 3x-4x eszem egy nap, néha kaját sem viszek magammal, itthon is egyszer eszem, jobb esetben kétszer.

Befolyásolja a súlyomat ez az öt nap? Illetve a mai nap? Zsírosodni fogok?


Nem, nem sportolok semmit, a nyáron naponta bicikliztem és sétáltam, de a suli miatt, -mivel érettségizek-, nem marad időm kint lenni. Tudom, tudom, kifogás. Így válok majd egy szomorú zsírdisznóvá.


Meg fogok hízni?


18L/162cm/50kg (Ne jöjjetek a súlyommal. Tudom, ideális, de nem akarok hízni, biztos megőrülnék.)



2017. szept. 29. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
Szánalmas, ha valakinek az élete ennyire a súlya körül forog. Nos, mivel agyad nincs, ezért jobb ha odafigyelsz a súlyodra, mert csak a testeddel fogsz tudni ideig-óráig megtartani valakit, mással nem.
2017. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami pusztán a hízást illeti, ha átlagban nem eszel többletben, esélytelen, hogy hízz. Szolid, deficites 5 nap után 2 többletes kijöhet átlagban jóra.

Viszont... Sem fizikai, sem lelki egészség szempontjából nem jó, hogy szinte kontrolltalanul tömöd magadba a nem is jó ételeket hétvégén, majd rosszul érzed magad tőle. Ezt valahogy kezelned kéne. Nincsenek a rendes ételek között nagy kedvenceid, hogy azokat vedd elő, ha élvezetevésre vágysz? Én hedonista vagyok s nem mondom, hogy nem szállok el olykor, mert de, viszont nem ilyen gyakran és a legjólfésültebb szálkásító étrendes ételeim is a kedvenceim. Plusz dehogyis érzem magam rosszul, ha ettem, az nem hedonista, levonom a konzekvenciát és máskor erősebb leszek (sok, főleg nem annyira jó evés után másnap még jól is esik a fokozottabb fegyelem). Plusz többet igyekszem mozogni :)

Az ilyen csikicsuki nagyon rossz lehet, amit te csinálsz :( Szülinapodon elszállsz erősen, rendben, az ritkán van, sokunk lelkének kell is a lazaság. De hetente...

Az nem igazán számít, hogy este eszed vagy sem (bár lehet, hogy van, akinek minimálisan igen), az összbevitel a döntő.

2017. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!