Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptemberre sikerülhet...

Szeptemberre sikerülhet lefogynom? (hosszú, lent)

Figyelt kérdés

Rengeteget fogytam (65-ről 50-re) koplalással. 65-ről először 56-ra fogytam le, bár ez az időszak hosszú volt, így nem is mondanám koplalásnak, csak tudatosabban ettem. 56-ról egy hónap alatt lefogytam 50-re. Előtte sokáig sportoltam, így lett egy alap, feszes izomzatom, de napi 1200 kcal-t ettem kb, így ment le belőle bőven a zsír helyett. Aztán elkerültem egy másik iskolába, ahol bejárós lettem. Továbbra is 1200 kcalt ettem, ameddig eljártam futni. Aztán bejöttek a plusz órák, így későn értem haza, nem jutott időm mindig futni menni és energiám sem volt hozzá. Egyre lejjebb és lejjebb vittem a kalóriákat (400-tól 800-ig minden volt), majd egy nap lemértem, mennyit sétálok. Csak azzal, hogy sétáltam, 500 kcalt égettem el (igen, távol van az iskola). Természetesen ez az 500 kcal 1000-ré nőtte ki magát azokon a napokon, amikor elmentem egyet futni. Ez ment közel 4 hónapig. Decemberben aztán elszakadt a cérna, előzör csak néha-néha, majd rendeszeresen falási rohamaim voltak. Bődületes nagyok. Olya annyira, hogy most 60 kiló vagyok. Volt, hogy egy teljes hétig zabáltam. Volt, hogy ezt még egy koplalással kompenzáltam. Eddig bírtam. Hiányzik az edzés, hiányzik a normális étkezés, sírhatnékom van, ha a tükörbe nézek. Régen mindig heti 1 kg fogyásra törekedtem, most 0,5-re.

Szeptemberre szeretnék 7-8 kilótól elbúcsúzni. 17 hét van addig, ez heti 0,5 kilóval számolva 8,5 kg fogyás addigra. Szóval elméletileg lehetséges.

De nagyon félek. 1500-1600 kcalt ennék minden nap. Iskola végéig megmaradna a napi 500 kcal égetése sétával, mellette elkezdeném a Bikini Body 12 hetes edzéstervét. Iskola végétől heti 1-2-szer kimennék futni 5-6 km-t (intervallt), 1-2x bicikliznék, meg heti 2x eljárnék boxolni. Kijárnék sétálni, a lényeg, hogy nem ülnék otthon.

Így nem koplalnék, jól érezném magam, de a falásrohamoktól mai napig rettegek. Csak hízok és hízok, rá sem ismerek magamra. Elhatártoztam, hogy megszenvedek a szebb alakért, és végigcsinálom ezt a 17 hetet, aztán súlytartással folytatva megőrzöm az egészséges életmódot.

Kérdés, hogy 17 hét alatt lehet-e látványos eredményt elérni nem is kilókban, hanem szemmel láthatóan? Vagy ez nagyon kevés idő ahhoz?

161 cm vagyok, nő.



2017. máj. 5. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

500 kcal sétával? Mégis milyen messze az az iskola? És mennyi idő alatt gyaloglod le?


Valamit nagyon rosszul kalkulálsz az aktivitásoddal kapcsolatban.

2017. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

17 hét alatt nagyon latvanyos eredményt lehet elérni!Szivesen megmutatom hogy en hogyan csinaltam/csinalom,sokkal jobb programot tudok.A falasroham oka a nem megfelelo etrend lehet.

Nekem mar sikerult 16 kg leadni es megtartani :) Tovabbi 5 kg a celom es meg is lesz nyarig.

2017. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oda 5 km (közte 5 perc busz) és vissza is ugyan így. 6kor indulok, 7:20ra érek be.
2017. máj. 6. 13:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá kell tennem, hogy hazafele, vagy este +1,5 órát sétáltam
2017. máj. 6. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ennyi idő alatt lemehet rólad az a max. 10 kg plusz. De én a helyedben nem (csak) a kalóriákat számolnám. A makrók és a vitaminok fontosabbak. Nem mindegy, hogy az 1500 kalóriát cukrozott fánkból, vagy egészséges ételekből viszed be. Sőt, ha egy nap már megettél 1600 kcalt, de este még megéhezel, jobb, ha bedobsz egy rántottát egy tányér zöldséggel, vagy egy almát két marék dióval, mintha éhezel másnapig (esetleg éjjel nekiesel a hűtő tartalmának).

Egyél tiszta, természetes ételeket (pl. húsok, tojás, zöldségek, gyümölcsök, olajos magok).

2017. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak a kalóriákat számolnám, étrendem van, egészséges ételekből, személyre szabva :)
2017. máj. 6. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Az tok jo ha van etrended :)

Milyen makrokkal kaptad?

2017. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!