Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az albán pékségek tényleg...

Az albán pékségek tényleg olyan mocskosak, és silány összetevőkből dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nálunk 2 pékség van a közelben, egymással szemben. Hallottam a rengeteg rémhírt az albán pékségekről, ezért gondoltam nem támogatom őket, és a másik, hagyományos magyar pékségből fogok vásárolni.

Én nem sok pékárut eszek, de néha megkívánom a kakaós csigát, lekváros levelet. Vettem a magyar pékségben, de az olyan okádék volt, hogy kidobtam. Nem vagyok finnyás, minden sz art megeszek, és soha nem dobok ki ételt, de ez ehetetlen volt. Viszont az albánéké finom, ma leteszteltem. Amúgy a zsömléjük, kenyerük is jó.


Nektek mi a személyes tapasztalatotok?


2019. okt. 25. 20:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem hallotam volna ilyenről, hogy koszos pékségrk lennének. Az albán fagyizók és oékségesk egyik legnagyobb titka, azok a nagy adagok. Sok élesztőt használnak, a pékáruk sokszor jobban "felvannak fújva" mint ahogy azt általában megszokhattuk. Ettől függetlenül nem rosszabbak, sőt.
2019. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Szinte minden ugyanabból a tésztából van. Nem koszosak, nem azért rosszak, hanem ahogy alkalmazzák az embereket, nem jelentik be etc
2019. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Mióta nyílt egy a közelben csak ott veszek pékárut. Teljesen jó minden.
2019. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nekem egyáltalán nem tűnik úgy, mintha ugyanabból a tésztából lennének a termékek.

Eddig vettünk onnan kenyeret, zsömlét, kiflit, perecet, kakaós csigát, lekváros levelet, mákos kalácsot, pizzás papucsot. Csak a csiga és a lekváros tésztája volt hasonló, mert mindkettő leveles tészta.

2019. okt. 25. 21:19
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Pedig de, elég sűrűn megyünk ellenőrizni
2019. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos néha az az érzésem, hogy az "inkább lehúzzuk ahelyett hogy jobbat csinálnánk" elven szólják le az alban pékségeket. Csak néha eszem pékárut, de van ami finomabb náluk mint a magyar pékségben (de tényleg full ugyanaz az édeskés ízű tészta az alapja mindennek). De azért van, ami meg nagyon nem megy nekik, pl rendes leveles tészták, sajtos pogik.
2019. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ami van, az is ugyan abból a tésztából csinál mindent.

Sóskifli, mákos bejgli, túrós, lekváros, kakaós, mind egyforma.

De már kezdenek pofátlanok lenni , mert a sós kifli eddig 40 ft volt , most ez 80 ft lett.

Úgy hogy lassan leszokok ezekről.

2019. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Áruszállítóként sok albán pékségben voltam. Az üzlet tulajdonosától függ mennyire tiszta a hely. Az egyik üzletben a vásárlótér nagyon barátságos, tiszta, de ami hátul volt... Frankenstein szörnyecskéinek kicsinyke szigete. Olyan volt, mint egy géplakatos műhely. Másik albán üzletben olyan tisztaság van, hogy szinte le kell venni a cipőt. Tisztaság tekintetében albán és magyar pékség között nincs különbség.

Albán és a magyar ugyan abból az alapanyagokból dolgozik csak más recept alapján. Való igaz, ez nekem is feltűnt, az albánok mindig több élesztőt rendeltek. Nem csak az élesztőn múlik. Valaki otthon kenyeret szeretne sütni nem lesz pékség minőségű. Vannak olyan alapanyagok, amiket boltban nem lehet megvásárolni csak nagykerben.

2019. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Én is rosszakat hallottam róla, de finomabbak, mint a környéken bármi, úgyhogy ugyanúgy náluk vásárolok.

Valamiben meg kell halni. :)

2019. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Van pár jó dolog pl kenyérből rozsos magvas burgis teljeskiőrlésű ezek fainak meg a croissant . A többi sablonos vacak pl a pizza . De a rétes a pite csapnivaló és drágább mint a cukrászdában , képesek voltak feketeerdő szeletet gagyizni mert teljesen lekváros kenyérszelet volt 400ért ....
2019. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!