Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A Pennyben miért bunkó,...

A Pennyben miért bunkó, faragatlan a pénztárosok többsége? Ott ez felvételi követelmény?

Figyelt kérdés

Állok a sorban és megdöbbenek hogyan beszélnek a vevők többségével. És a normális vevőkről beszélek.

Nekem is beszóltak már pl. mert 4 karton sört veszek és miért nem pakolom ki az összeset a szallagra mi van ha mellette valamit kilopok, meg miért mondom meg hogy hány db zsemle van a zacskóban, majd ő megszámolja...



2021. okt. 8. 21:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
92%

az ilyen Penny- és Coop-féle boltok kb. a legxarabbak, nem beszélve a kisebb pékségekről , dohányboltokról itt vidéken.

az egyik válaszoló jól írta: nyilván alacsony fizetésért ilyen munkaerőt tudnak felvenni.


pont azért járok már csak az Aldiba. ott viszonylag ritka a bunkó, s_k hülye pénztáros.

egyébként meg felénk az összes kisebb bolt, pékség eladót/pénztárost keres, az ilyen Spar- meg penny-félékben meg olyanok dolgoznak, akik max. gyárban tudnának elhelyezkedni a képességeik és végzettségük alapján.

2021. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb boltok vidéken folyamatosan munkaerőt keresnek, így annyira nem válogathatnak, kénytelen alkalmaznak az ilyen tipikus "megvagyok sértődve világra mert csak ennyire vittem" embereket is.

A pénztárosok közül nagyon sokan nem tudják, hol a helyük: nem köszön, bunkó, ha tegezed, az nem jó, ha magázod, az sem (nem vicc, ilyen is volt).

A Penny, CBA, Coop meg pont legrosszabb boltok ebben az országban. Aldiba, Lidlbe érdemesebb inkább járni, vagy olyan kisebb boltba, ahol tudod, hogy normális eladók vannak.

2023. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
65%
#32 Pennybe pont nem az ilyen hirtelen felvettek jellemzőek mert nekik külön tanfolyamot kell járni mielőtt dolgozhatnának, inkább a coop abc-kre jellemző vidéken
2023. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%
bocsánat lemaradt hogy ettől függetlenül ugyanúgy vannak ilyen életuntatk Pennyben is, csak elvielg valamivel mégis képzettebbek
2023. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
52%
Így jár aki a pennyig alacsonyodik.
2023. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Az Aldi és talán a Lidl kivételével minden boltban esélyes, hogy belefutsz egy ilyen életunt, bunkó, világra dühös pénztárossal. A legalja a CBA, Coop, ahol sokszor még a bolt kinéze is olyan, mint ha 90-es években lennénk.


Sajnos újabban már az Aldiban is van pár flegmább fiatal lány eladó, mondjuk ott nem mernek nagyon bunkóskodni, mert kivágják őket.

2023. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
52%

Elismerem, hagyta már el a számat bunkó megszólalás, mikor a sokadik napom sokadik óráját nyögtem a melóban és már megint valami gondja/nyűgje volt valakinek. Ezt többnyire később megbántam nagyon, mert nem érdemelték meg, de a stressz egyszerűen elborította az agyamat (ha észbe kaptam és volt lehetőségem bocsánatot kértem). Ugyanis a vezetőség és a kollégák baszogatása mellett, még egy tucat kellemetlenkedő, bunkó vásárlót is el kell viselni. Én mindig igyekszem kedves és segítőkész lenni, de gyakran olyan minősíthetetlen stílusban szólnak hozzám, hogy elképzelni nem tudjátok. Tehát ti heti max 1-2x kell elviseljetek valami bunkó beszólást vagy csúnya nézést, de nekünk napjában több tucatszor. Kb úgy vagyunk kezelve mint a kutyák vagy valami bio robotok. Ember legyen a talpán aki ezt el tudja viselni és mosolyogva hallgatni ahogy bukóznak vele vagy szapulják. Volt többször hogy a kasszában majdnem elsírtam magam. Olyan is volt hogy a kollégát váltottam le mert ő sírta el magát egy vásárló miatt. Persze elismerem vannak vérbeli bunkók az én munkatársaim között is, néha nem is értem, de hogy egy kalap alá vesznek velük, meg minősítenek miattuk hiába igyekszem az elég rosszul esik.

Nem mellesleg sok vásárló már attól is megsértődik ha nem állok le traccsolni vele, vagy nem vezetem oda kézen fogva a termékhez amit keres, hanem csak megmondom merre menjen és hol találja. Arról már nem is beszélek milyen hisztit vágnak le ha valami termékből nincs, amihez nekem semmi közöm, én egy mezei pénztáros/árútöltő vagyok. A (nem) beérkező árú nem az én saram.

Tehát mindent összevetve, saját tapasztalatom, hogy én napi szinten a sok bukó miatt annyi stresszt gyűjtök össze, hogy amikor durran a lufi lehet hogy olyan kapja aki nem szolgált rá, de akárhogy igyekszem, vannak határaim. A vevőkben viszont sokszor egy csepp empátia vagy türelem sincs.

2023. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!