Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Átverés újra és újra, odafigye...

Átverés újra és újra, odafigyeltek?

Figyelt kérdés

Hónapok óta, vidéki nagyobb városban véletlenül észrevettem, hogy a spórolós multi, inter változatában, rendszeresen azt csinálják hogy az leakciózott - élénk sárga címkével felülcimkézett új egységár és új ár - terméket a balek vevő megveszi abban a hitben hogy mondjuk 40%-al olcsóbb a termék ÁM ha otthon ellenőrzöd a blokkot, ki derül hogy aljas szemét módon a teljes árat fizettették ki veled!

Hány ember nézegeti otthon a blokkot? Nagyon kevés.

Mikor ezt véletlenül észrevettem, utána tudatosan figyelni kezdtem és többször előfordult, azaz nem véletlen.


Pár napja jöttem Budapestre, hazaérek boltból, blokk megles: ugyanaz! 50% - os akciós terméket tettem kosaramba (sárga címke, új ár) és a blokon a teljes ár, azt szedték be tőlem.

Ez jelen esetben 728 forint amivel meglopott a Li..... Móricz Zsigmond körtér.


Holnap vissza fogom vinni!


Hát hagy ne káromkodjak! Bakker nem véletlen vesz az ember akciós cuccot!

Ilyen pofátlanul meglopni az embert.


Más is tapasztalta ezt?


Oda kell figyelni!



#átverés #élelmiszerbolt #akciós termékek, csalás
2022. febr. 18. 18:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ha nem lennék hulla fáradt és már zuhanyoztam most azonnal visszavinném.

Az a szerencsém hogy közel lakom.


Hány ember járhat úgy, hogy a blokkot eldobja, otthagyja, nem foglalkozik vele tehát észre sem veszi hogy lehúzták evvel a trükkel vagy messzebb lakik és nincs kedve, nem rentábilis visszamenni.


Nagyon de nagyon mérges vagyok mert 728 forint az sok!

2022. febr. 18. 18:28
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem hallottad még soha, hogy "A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el?" Miért nem nézed meg ott a blokkot?
2022. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

Mindig megnezem a blokkot ilyen termék vasárlasakor. És azonnal szólok.

De már a penztárnál latnod kell, h megnyomja-e a 30%-os gombot a vonalkód leolvasás után.

2022. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A blokk legvégen sincs mínuszos tétel? Van olyan bolt ahol a legvegen vonja le a számítógép.
2022. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Régebben velem is előfordult, ráadásul nem is az akciós időszak elején, és mikor jeleztem (mert akciós termék vásárlásánál egy ideje ilyenek miatt ott ellenőrzöm a blokkot), meg sem lepődtek... Szerencsére nem gyakori az ilyen.
2022. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokmindent vásárolok, direkt a szalag legelejere v a legvegére teszem az ilyen címkés dolgokat, h tudjam figyelni a blokkon.
2022. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

1. vevőszolgálatnál lehet reklamálni, gyakran kint felejtik az előző promóció címkéit, de visszaadják a pénzt


2. előfordul, hogy bizonyos promóciók nem összevonhatóak, tehát a két vagy több akció közül csak egyre vonatkozik, ezt általában a nagyon apróbetűs résznél fogalmazzák meg


Emberi hiba vagy tudatos üzleti stratégia, talán mindkettő, de kis odafigyeléssel nem leszel átverve.

2022. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem is rendszeresen előfordul, a múltkor direkt azért vettem meg egy tejet, mert 200 forint volt kiírva, de valószínű más termék címkéje volt kirakva alá, (elektronikus címke volt, aminek át kéne magától állnia) mert 300 forintért vitte a kassza, ott helyben észrevettem, de így is késésben voltam, azért nem reklamáltam.

Egyébként visszaadják ilyenkor a pénz, ha valóban helytelenül van feltüntetve az ár, de ott azonnal ellenőrizd a blokkot, nálunk az a protokoll hogy az eladó visszamegy a vásárlóval, (vagy néllüle) ellenőrzi hogy valóban helytelenül van feltüntetve az ár, majd visszaadják a különbözetet.

2022. febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú ötleteket! Fogom alkalmazni őket!


Most akkora tumultus volt a boltban, hogy gyakorlatilag a mögöttem jövő idős nénit szó szerint rám paszírozták, ugyanakkor a pénztárnál ahol a helyem van a pakolásra, PONT OTT nyílik ki a szomszédos pénztáros ajtaja.

Épp új kassza nyílt és ki-be rohangált onnan egy apró fiú és egy nagy dagadt nő, állandóan engem félretólva miközben pakolni próbáltam.

Katasztrofális helyzet volt.

Ha ott nekiálltam volna blokkot nézegetni, szerintem meglincseltek volna.


Hát azért borzasztó hogy állandó kontroll alatt kell tartani a vásárolt tételeket.......

2022. febr. 18. 20:02
 10/24 A kérdező kommentje:

Ja és nincs a blokk végén levonva, igen, láttam már olyat de sajnos ezt ezerszer végig néztem és valóban teljes ár.

A hűtőszekrénybe is benyitottam: a vásárolt terméken nemhogy sárga az új ár címkéje, hanem egy bazi nagy, neon narancs címke van rárakva! Virít!

2022. febr. 18. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!