Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogy lehet ekkora átverés a...

Hogy lehet ekkora átverés a Sparban?

Figyelt kérdés

1, hét elején gondolkodtam, hogy veszek mosogatógép kapszulát, akkor 60 db volt ~3700 Ft, de nem vettem mert körül akartam nézni máshol is. Ma végül venni akartam, akciós címkével ugyanezt a kiszerelést 6000 Ft felett árulják. A mosogatógépbe való tisztító kapszula 3 db hét elején 1400 Ft volt, ma akciós lett 1800 Ft-tal.


2, kiszórták a 20%-os kuponokat, de minden termék sárga címkét kapott (akciós) anélkül, hogy az olcsóbb lenne (fenti példa), így ezekre nem felhasználható. Kb 12 dolgot vettem ma ott, egyikre sem tudtam beváltani


Ez már a büntetendő kategória. Nem a fogyasztó árverése ez? Nonszensz ami ott megy. A fenti csak 1 példa volt, rengeteg ilyen termék van, ami akciósan másfélszer, dupla annyiba kerül



2022. dec. 8. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem az.
2022. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

"Nem a fogyasztó árverése ez? Nonszensz ami ott megy. "

Jó reggelt, az összes nagy áruházláncban ez megy.

2022. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez megy, de hogy olyat, hogy valamit kvázi a duplájára emelnek és azt árulják akciósan még nem láttam.
2022. dec. 8. 20:33
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Ühüm, hát valóban a fogyasztó átverése az, hogy önszántukból adnak a termékeikre szabadon felhasználható kedvezményt, de néhány feltételt kikötnek mellé.


Gondolom akkor eszedbe se jutna picsogni, ha nem is lett volna kupon eleve.

2022. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De épp ezt írom, hogy nem felhasználható, mert annyi kikötés van. Nem szól másról csak arról, hogy irányítsák a vevő vásárlását, hogy ha nem veheti meg akciósan az x, y terméket, akkor rávegye a z-re, mert hát mégis csak kecsegtető a 20%. Az ő szabályaik szerint nyilván nem átverés, de én had érezzem már árverve magam, mert ez az.
2022. dec. 8. 21:08
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Jó, akkor indíts egy kisboltot. Meglátjuk mit fogsz lépni, amikor egyik napról a másikra dupla annyiért kapod az árut kézhez. Eladod ráfizetéssel? Hamar le fog menni a roló!
2022. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Mi az átverés?

Hogy valaminek emelkedik az ára?

2022. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Veszekedj a pénztárossal emiatt!
2022. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
51%
Inflációnak hívják a jelenséget.
2022. dec. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, a 20 %-os kupon átb..ás volt náluk mindig is. Én volt hogy 26 féle cuccból egyszer sem tudtam felhasználn.

Szerintem érinti a tisztességtelen piaci magatartás fogalmát. Itt Magyarországon még lehet csinálni, nyugaton ilyen nincs, ott az akció tényleg akció.

2022. dec. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!