Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ez csak nekem probléma?...

Ez csak nekem probléma? (felvágottas pult)

Figyelt kérdés
Rettenetesen idegesít mostanában, hogy egyre több helyen nem hajlandóak a felvágottas pultban a szalonnát levágni. Amikor kérek két szeletet (mert nyilván nem kell egyszerre egy fél disznó:), akkor közli a pultos, hogy nem tudja / nem hajlandó levágni, vagy viszem a nagy darabot egybe vagy nem. A héten a 3. üzletbe kellett mennem, amíg, ha pofákat is vágva, de kiszolgáltak. Ti is tapasztaltok ilyet vagy csak én fogom ki a nem kereskedőnek való "eladókat". (És tisztelet a kivételnek, nagy becsben tartok olyasvalakit, aki tényleg kedvesen kiszolgál.)

2016. dec. 5. 14:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A panaszkönyv nem uyganaz, mintha odahívatod az üzletvezetöt - ugyanis a panaszkönyvvel senki nem foglalkozik.
2016. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor megkértem a hentest, hogy a csontos tarját szeletelje fel nekem kb másfél centis szeletekre. Nem sok köszönet volt benne, otthon majdnem elsírtam magam, mikor megláttam, mit művelt... széttrancsírozta a húst. Teljesen alkalmatlan lett grillezésre. A csontot szilánkosra törte, a húst cafatokra vagdosta...
2016. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért a csontos tarja meg a szalonnak közt igen nagy a különbség.


Mellesleg ha nem "három szeletet" kér valaki, hanem háromszor 5 dkg-ot, akkor azt kapja, amit akar.


De mindenképpen vagy a fönököt kell odahivni (személyesen, nem beírogatni a sosem olvasott panaszkönyvbe), vagy a fogyasztóvédelemnek jelenteni az esetet.

2016. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát, majd legközelebb megpróbálom dkg-ra kérni.

Kíváncsi vagyok, hogy fogadják, ha kérek 2*10 dkg szalonnát:))

Egyébként, nem, nem tudom levágni, mert a nagyapámnak veszem, és nem akarom, hogy az otthoni késsel elvágja a saját kezét, amikor a szalonnát kaszabolja...

Ezért van a húspultosnak 50 cm-es kése, ami egy egyszemélyes háztartásban nem feltétlenül kell, hogy legyen.

(Amúgy 1-1,5 cm-es "szeletet" szoktam kérni, szóval nem arról van szó, hogy át akarok látni rajta, csak nem akarok elvinni egyszerre 40-50 dkg-ot.)

2016. dec. 6. 20:06
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
B.sszus , azért odáig jussunk el hogy vágódeszkára fektetjük a szalonnát és húst és azon könnyebb egyszerűbb késsel is vágni . A bőrt ha levágjuk egyben akkor az összes típusú szalonna szelhető éles késsel .
2016. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell 50 cm es kes ehhez? El lehet forditani es allitva vagni belole.
2016. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem mért kellene felvágnia? A szalonnát nem szokás így kérni hanem kérsz x dkg-ot és annyit adnak. Nehogy már ne tudd felszeletelni otthon a szalonnát.
2016. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!