Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy ember (akár felnőtt, akár gyerek) egy boltban (pl. :Tesco) beleeszik/beleiszik valamibe, de utána kifizeti?

Figyelt kérdés
Azt hiszem nem kell magyarázni, biztosan sokan találkoztatok már ezzel a jelenséggel.

#fizetés #gyerek #bolt #lopás #ivás #evés #beleeszik #boltban evés
2017. jún. 9. 16:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%
Egy ember egy napot simán kibír evés meg ivás nélkül anélkül, hogy összeesne, nem igaz, hogy pont azt az 5 percet nem bírja valaki kivárni, amíg ki nem ér a boltból. Szegény pénztárosnak meg az undorító, összenyalt szemetet kell megfogdosnia. Tahó, aki ilyet csinál, a bevásárlóközpont nem étterem, ahol előbb eszel, aztán fizetsz. Az az szülő pedig beképzelt, aki megengedi a gyerekének hogy a bolt közepén zabáljon, ráadásul rossz példát is mutat neki, a kölyök megszokja, hogy minden kívánsága teljesül és azt vehet el másoktól csak úgy kérdés nélkül, amit akar.
2017. jún. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Vízbe volt már talán kétszer, hogy beleittam nyáron, mert barom voltam és nem ittam előtte. Egyebet nem. Hogy a másfél éves hisztigombócnak odaadnak egy kiflicsücsköt, hogy addig is hallgasson, azt megértem, nekik nem lehet elmagyarázni, hogy anyuci vásárol. De amikor táblacsokik bezabálása megy, pláne felnőtteknél, azt nem. Ja, biztos mind cukorbeteg és épp hipózik :D Szerintem összességében suttyó szokás, és senki nem vásárol több órát, hogy ne bírja ki azt a fél-egy órát. (Arról nem is beszélve, hogy alapszabály tele hassal vásárolni, mert éhesen az ember hajlamos másfélszer annyit vásárolni, mint amire szüksége van.)


Hiába mosogatják a dolgot, nagyon sok ember nem fizetik ki... Anyám dolgozott hipermarketben a vevőtérben, és folyton voltak a polcokon megbontott üdítők, csokipapírok meg hasonlók. De megrágott kenyeret is láttak többször :'D Szánalmas.

2017. jún. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
41%

Aki hirtelen rosszul lenne, nyugodtan bontsa ki azt a nyamvadt 90 Ft-os ás ányvizet.

Mert nem szeretné azt, hogy rosszul legyen.

És a nagy empátlian szabálybetartók, akik egészségben toppon vannak, nekik balra a negyedik kassza.

Intézzék a saját ügyüket.

Aki felbontotta a palackot, nehogy rosszul legyen, kifogja fizetni így is. Ez a vásárló és az üzlet dolga, nem a másik bevásárlóé, aki természetesen minden esetben merev szabálybetartók. Ilyen piti kérdésben.

Nevetséges.

Nyilván ebből nem fog sportot űzni aki felbont egyyzer egy palack vizet

Igazán nem is várnám el, hogy a bevásárló tömeg megértse azt, akinek az 5 perc is sok mielőtt rosszul lesz.

Ő érzi, nem más!


Holnap után azért is kipróbálom!

Már csak polgárpukkasztásból is!

Annyira szeretek polgárpukkasztani.😱

Mint ahogy ők szeretnek csak úgy ítélkezni semmi empátia nélkül!! Egy nyamvadt palack ásványvíz miatt.

Ez a szégyen.

2017. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt részéről flakonba beleinni nagy melegben, vagy rosszullét ellen, elfogadható részemről, meg ahogy írták, hisztigombócnak /ez nagyon tetszett/ kiflicsücsök.

De valójában ha nincs nagyobb gond, max. a pénztárnál sorban állva bontanék fel flakon üdítőt vagy vizet.

Ez egyszer fordult idáig elő. A pénztároshoz már csak az üres flakon érkezett, de nem szólt semmit. Mondjuk látta végig, hogy felbontjuk, és haladunk vele felé.

2017. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
93%
Én nem engedném meg, amíg valami nem a tiéd, addig ne vedd el.En ezen az alapon gondolkodom.
2017. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem semmi gond vele ha beleiszik/eszik és kifizeti. Egyszerűen csak nem ragaszkodik az értelmetlan szabályokhoz és éli az életét boldogan. Őt úgysem annyira érdekli a sok szerencsétlen aki itt ezen bosszantja magát, éli vígan az éltetét :D
2017. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
44%

16-al, és azokkal akik ezt rugalmasabban kezelik, egyetértek.

Nincs azzal semmi baj, ha extrémebb esetben valaki jó szándékkal übereli a merev szabályt. Akár másnak is kifizettem már egy 100ast, mert a pénztárnál kevesebb volt a pénz nála.


A palackbontó ettől még nem tolvaj.

Mivel a számlát, ha 10 perces fáziskéséssel is, de becsületesen rendezi.

Ilyen mindig volt, van és lesz. Hiába lázadoznak ellene.

A megbotránkatást egyesek kissé eltúlozhatják.

Azt is szabad, nem tilos. Váljék egészségükre.

Ennyi.

2017. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#17

Persze, hogy nem bűn, ha utána kifizeti. De honnan tudod, hogy kifizeti? Tán követed a pénztárig?

2017. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
35%

18as


Mert nem is akarom tudni. Mert nem rám tartozik másokat úgy elítélni, hogy nincs jogom ítélkezni.

Főleg egy piti dologban.

Mert ez az.


Met hiszek az emberek normális lelkiismeretében.

Nem úgy mint egyesek.

Még akkor is, ha egyesek képmutatók, vaskalaposok a kettesekhez képest.

Rendben?

2017. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége egy hipermarketben több tízezer forint értékben vásárol, és 90Ft-os vizet meg 200 ft-os csokikat zabál, annak szórja el a papírját, ráadásul az esetek döntő többségében nem vészhelyzet miatt, pusztán szórakozásból meg mert megteheti, hiszen ő "lazán" kezeli a dolgokat. Ez nem piti dolog, hanem nagyon szánalmas.


A Rossmannban sem sminkelem ki magam vagy festem be a hajam, a papírboltban sem firkálom össze a kosaramban lévő papírokat, a Bauhausban sem sz.rom tele a vásárolni szándékozott vécécsészét a kasszáig, stb.

2017. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!