Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hetente hányszor célszerű...

Hetente hányszor célszerű elmenni bevásárolni, és milyen napszakban?

Figyelt kérdés
Régebben hetente 2x mentem el bevásárolni, rendszerint hétfő és csütörtök délután, a munka után. Most már csak 1x teszem, remélvén, hogy így tudok egy keveset spórolni. ddig azonban nem úgy tűnik, mert így több mindent kell venni, hogy kitartson, és az 1 hét alatt több minden el is fogy, ami régebben megmaradt tartaléknak. Így tulajdonképpen a kifogyó tartalékot is pótolni kell, valamint megvenni az 1 hétre való tésztát, lisztet, borsót, miegymást. A délutáni bevásárlásnak az a hátránya, hogy olyankor már sok minden kifogy, nemritkán csak tartóstej marad, kifli pedig sosincs.

2019. jún. 30. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Kétnaponta és délben, akkor nincsenek sokan.

Mi a szikkadt kiflit utáljuk, a tartós tejet meg nem bírjuk meginni.

2019. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én éjjel szoktam járni mert akkor nincsenek csak egyetemisták, pszichopaták és aszociálisak. Varoskapunal van éjjel nappali Tesco
2019. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1x interspar.

Naponta friss zsömle a sarki pékségből meló után. Szerencsére este 6-kor is van friss áru csak kisebb a választék.

2019. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 L.. István ***** válasza:
100%
Pékárut reggel szoktam, amúgy nem tervezek, ha kell valami elmegyek.
2019. júl. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami a hétvégi főzéskor elfogyott és pótolni kell, a következő hét elején pótolom. Lehetőleg hétfőn vagy kedden.

A hét vége felé már többé-kevésbé tudom, hogy mi lesz a hétvégi menü, körbenézek, mit is kell vásárolni hozzá, és csütörtökön vagy pénteken vásárolok ahhoz.


Így megoszlik, hogy a napi kenyér, tej, felvágott, hasonlókból is 2-3 napra valót vásárolok 1-1 alkalommal.


Írj listát, mit akarsz, mit kell vásárolnod, és ha megszokod, hogy csak azt, és semmi mást, nem fogsz felesleges dolgokat is hazavinni.

De legyen nálad mindig +pénz is!!, ha valami kihagyhatatlan akcióba belefutsz, de kizárólag csak azzal költhetsz többet. :))

2019. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Online rendelek, menuterv alapján heti egyszer, mindig keddre. Emellé max héti egyszer vagy kétszer kell boltba menni, akkor is csak kenyérért
2019. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
80%
Naponta járok vásárolni, útbaesik hazafelé, és csak annyit veszek, amennyi kell :)
2019. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Havonta 1x csinálunk nagy bevásárlást (listával!) ilyenkor megvesszük a havi adagot tisztítószerből, tartós élelmiszerekből. Hentestől vesszük a húst és megy a fagyasztóba. Tejterméket, kenyeret, felvágottat, zöldséget, gyümölcsöt mindig frissen vesszük, munkából jövet-menet.
2019. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi egyszer szoktam vásárolni, kivéve a pékárut. Az igaz, hogy majd belepusztulok mire hazacipelem busszal és gyalogosan a szomszéd kerületből, de cserébe le van tudva egész hónapra a dolog, pékáruért meg elég elsétálnom 2 utcányit hajnalban. Néha persze be szoktak csúszni olyanok, hogy ébredéskor belém nyilal, hogy ma mondjuk mákos gubát akarok enni, és ezért el kell mennem mákért. De ez évente párszor fordul csak elő.
2019. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi egyszer nagybevásárlás 40-50 ezerért, utána még max egyszer megyek el boltba, meg néhányszor a pékségbe.
2019. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!