Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ismerőstől kapott málnát...

Ismerőstől kapott málnát (evés előtt) érdemes megmosni, v. nincs értelme?

Figyelt kérdés
2019. júl. 3. 10:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem bolti, maga szedte.
2019. júl. 3. 10:18
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha en szedem akkor is megmosom.
2019. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos, elkéstetek a válasszal, befaltam. Mire számítsak?
2019. júl. 3. 10:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Aztán miz visz le a víz a málnáról, lepereg róla a hidegvíz...szerintem csak az ember tudatának tesz jót, ha megmossa...a málnának nem is árt, de nem is használ (?)Vagy tévedek(?)...lehet
2019. júl. 3. 10:27
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a látható koszt (ha lenne rajta) azt mondjuk levinné a hidegvíz....mivel, ugye mosás közben nem lehet "dögönyözni" a málnát. De, szerintem a bacikat, ilyesmit nem viszi le róla a hidegvíz, ha csak alá rakom - max kicsit rázogatom. Még a cseresznye, meggy is más, mert azt lehet erősebben rázogatni, pl. egy szűrőben a vizcsap alatt. A málnát ilyen értelemben rizikósnak tartom...nem nagyon lehet ÉRDEMBEN tisztítani. (ha valaki nyersen akarja fogyasztani)
2019. júl. 3. 10:32
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Mi soha nem szoktuk megmosni, pedig vagy 15 éve vannak málnabokrok a kertben. Eddig mindenki életben maradt.

Alapvetően a málna elég magasan nő ahhoz, hogy földszinti szennyeződések (csiganyál, macskaszőr, sár) ne nagyon ragadjanak meg rajta. A bacik meg mindenhol ott vannak, nem a kerti biomálnától leszel beteg.

2019. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi....jaj, de jó ...(már nem az, hogy ezek a fránya bacik mindenhol ott vannak...és nem a málnától leszek beteg)
2019. júl. 3. 10:41
 8/14 A kérdező kommentje:
És az mitől lehet, hogy néha amálnának olyan a bukéja, mint ha poloskát enne az ember (szóval olyan poloska - ízt v. aromát lehet érezni. Lehe ennek tényleges köze a poloskához? Ez nem új élmény, de ma is "átéltem"...és régrn is szokott lenni ez, ha málnát eszem
2019. júl. 3. 10:53
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha rámegy a poloska, ott hagyja a szagát/ízét.


Amúgy mi úgy szoktuk enni, hogy odaállunk és ott eszegetjük egyenesen a bokorról. Semmi bajunk tőle. Nyilván az más, ha valaki pl. gyár mellett lakik vagy erős vegyszerrel permetezi a kertet, de azon meg a mosás se segít túl sokat.

2019. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam soha nem szokott eljutni a konyháig a málna :-) Világ életemben a bokorról legeltem.
2019. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!