Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme az önkiszolgálló...

Mi értelme az önkiszolgálló kasszáknak?

Figyelt kérdés

Az önkiszolgálló kasszáknál is hosszú sor áll pl. a tesco-ban. Tétlenül állnak az emberek, mindenki csak vár egy segítőre, hogy mit hogyan kell csinálni.

Érthetetlen számomra, hogy a pénztáros munkáját miért akarják a vásárlókra hárítani. Kinek jó ez? Létszámcsökkentés + áll a sor órákig, lassul az egész vásárlási folyamat, ezzel csökken az áruház szinvonala. Valaki nagyon meggazdagodik ezen nem?


2019. júl. 12. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Én a pittyegő kéziszkennert is szeretem hurcolni, azonnal látom, hol járok árban, tudom ellenőrizni, ha valami nincs kiírva, és nem mellesleg nem kell átforgatni az egész kocsit a ki és bepakolásal.

A cink csak az, ha kiszúrnak ellenőrzésre random, mi majdnem mindig kifogjuk :D


Amúgy az önkiszolgáló arra lett kitalálva, mint régen a "csakkosaras" pénztárak, hogy veszel három dolgot, akkor nem kell kiállnod a nagybevásárlókat. Csak sajna nem nézik, nem küldik el, aki odaáll megpakolt cuccokkal és nagykocsikkal, így kábé értelmét veszti.

2019. júl. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
10%
Mert egyszeruen tudsz fizetsz a teloddal qr koddal. Hulyeseg akik azt mondjak, hogy penztarosokat sporolnak vele. Mondjuk Carrefourban szerintem alapbol mashogy mukodik. A teszkoban eleg hulladek mert benyelte egyszer a penzemet.
2019. júl. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk nagyon jól működik a Tesco és a Spar önkiszolgáló is. Főleg fiatalabbak állnak be, gördülékenyen megy, sokszor gyorsabban halad, mint a kassza.

Nyílván aki öreg, fél használni, az álljon be sima sorba, ne tartsa fel.

De egyébként aki okostefont tud kezelni, az ezt is, nagyon egyszerű.

2019. júl. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Igen, akkora sor áll ott, mint egy sima pénztárnál,azzal a különbséggel, hogy 4-8 helyre áll sorba ugyan annyi ember. Én mindig itt fizetek. Bár számomra az lenne végre az ideális, mint amit az amazon csinál (és a Tesco is elkezdett fejleszteni). Nincs eladó, hanem kamerák/érzékelők figyelik, hogy mit raksz a táskádba, majd miután elhagyod az üzletet, levonja a számládról.
2019. júl. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
14es ezt adom
2019. júl. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában jó dolog az önkiszolgáló pénztár, csak nálam állandóan valami hiba van és akkor várni kell a kisegítőre amíg nullázza. Ha meg védőkupakos italt akarok venni azt a fizetés után külön le kell szedetni az info pultnál, ahol volt hogy 20 percet álltam sorba.
2019. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ha sokat veszek inkább normál kaszákhoz állok .
2019. júl. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Alain Delon ***** válasza:
100%
Majd hasonlítsd össze, hogy az önkiszolgáló pénztárnál is akkor sor áll, mint egy hagyományos pénztárnál, de az önkiszolgálónál mehetsz -mondjuk- 8 pénztárhoz, a hagyományosnál egyhez. Tehát elvileg nyolcszor gyorsabb. hibák pedig vannak ennél is, annál is. Egyvalamit tanultam meg, hogy a kis kézi vonalbeolvasót ne vigyem magammal, mert az nagy eséllyel kér ellenőrzést, vagy behal, és akkor már lehet, hogy tényleg nem vagyok előrébb.
2019. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki tud olvasni, az használni is tudja. Nyilván a 80 éves Irénke néni, aki mobiltelefonból is max a Nokia 3310et ismeri, nem feltétlen fogja tudni használni az önkikasszát, de úgy nagy átlagban azért szokott menni az embereknek.

Az, hogy a péksüti nevét tudni kell...Hát emberek, az árát mindig mindenki megnézi, onnan csak fél centire van a neve. (Tudom, dolgoztam tescos kasszában, mindig tudták hogy 120 ft/db volt az a vacak, de hogy mi volt, azt nekem kellett kisakkozni).

Alapvetően ez a rendszer úgy működne, ha kiskosárral, vagy max pár dologgal állnának be az önkihez az emberek. Más kérdés, hogy vannak olyanok, akik a karácsonyi nagybevásárlást is így akarják intézni, holott ebben az esetben a kasszás tényleg gyorsabb lenne. Nálunk pl sokáig ki volt írva, hogy max 10 termékkel lehet önkizni, ezt sajna már eltörölték.

Kérdező, ha neked nem felel meg, hogy 'veled végeztetik a kasszás munkáját', akkor megmondod a terelgető tescos dolgozónak, hogy köszönöm, én ide meg ide szeretnék inkább sorbaállni. Ennyi.

Azt nem fejtem ki, mennyit spórol ezen a cég, mert ezt megtették már előttem.

2019. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem. Ha csak pár dolgot veszek és nincs közte alkohol, akkor pillanatok alatt végzek. Amúgy meg szeretek kényelmesen elpakolni, mert a rendes pénztárnál arra sincs idő.
2019. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!