Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiabol gyogyulok, veletek...

Anorexiabol gyogyulok, veletek volt mar hasonlo?

Figyelt kérdés

Probalok gyogyulni, nem reg "kezdtem az evest", de igazabol sosem beszeltem a betegsegemrol senkinek, sem arrol hogy en most ki akarok gyogyulni belole. Eleg sokat eszem, 2500-3000 kaloriat egy nap, szoval a csaladomnak volt par megjegyzese ("annyit eszel mint egy testepito, megeszed az egeszet, most mar eleg lesz"). Ezek nagyon rosszul esnek es teljesen elveszik a kedvem, kovernek es undoritonak erzem magam, rettenesen buntudatom van.

Ti hogyan kezeltetek/kezelitek az ilyen helyzeteket? Mit kene tennem?



2017. aug. 19. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem igazan ertem,te most akkor hizni akarsz de kozben meg disznonak nevezed magad?? Nem fugg ossze,egyebkent meg mond el a szuleidnek hogy csak normalis sulyra akarsz visszaallni,ennek biztosan orulnek hogy nem kinzod tovabb magadat.
2017. aug. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen,erről szól az anorexia...
2017. aug. 19. 09:58
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
hat akkor hizz vissza egeszseges szintre es minden okes lesz!
2017. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Duenna ***** válasza:
15%
Próbálj egészséges ételeket enni, ami nem túl zsíros, és nem túl cukros, akkor szépen visszahízol a kívánt testsúlyodra, és nem betegszel meg. Az ideális testsúly: magasságod centiméterben, abból vonj le 100-at, és megkapod az ideális testsúlyt. Például: 165 cm magasság - 100 = 65 kg. Plusz-mínusz 2 kiló még belefér.
2017. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Jezusom utolso ez nagy butasag!! 172cm vagyok 72kg???? bele is halnek 48vagyok,de alapbol ilyen a testalkatom szoval nem vagyok smemi anorexia vagy barmi ilyen hulyeseg
2017. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Duenna ***** válasza:
38%
5-ös! 48 kilóval a testmagasságodhoz viszonyítva nagyon soványka vagy. Ha jól érzed magadat így, akkor minden OK. Nyilván az ideális testsúly kiszámítása nem azt jelenti, hogy pontosan annyinak kell lenni, de aki nem tudja, hogy mennyi az ideális testsúly, annak ez a számolás egy támpont, hogy mihez közelítsen. Aki kövér, az próbáljon lefogyni erre az értékre, aki meg nagyon sovány, és nem érzi jól magát, akkor hízzon fel erre az értékre. De azt mondani, hogy az ideális testsúly kiszámítása nagy butaság, akkor az a butaság, hogy ezt butaságnak nevezed! Ugyanis 40-50 évvel ezelőtt még így számolták hivatalosan, orvosilag (orvosi tankönyvekben benne van) az ideális testsúly kiszámítása.
2017. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Viszont ez akkor is ostobaság, utolsó. 162 centihez 60 kiló vagyok, tehát a te elméleted szerint pont ideális a testsúlyom, sőt, minimum két kilót még hízhatnék is, pedig bőven van rajtam fölösleg. És nem csak én látom úgy, hanem rendszeresen megmondják mások. Még amikor tíz kilóval kevesebb voltam, akkor is volt egy kis háj a derekamon meg a hasamon. Ezzel szemben van ismerősöm aki 170 centihez 80 kiló, és mégsincs rajta semmi zsír, mert erősebb a csontozata meg izmos...


Kérdező, a családod sem tud a betegségedről? Próbáld meg valahogy ignorálni amit mondanak, tudom, mondani könnyű, de a gyógyulásod sokkal fontosabb, mint bárkinek a véleménye.

2017. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi úgy tanultul egészségügyi suliba, hogy magasságból kivonni százat, abból pedig az eredmény tíz százalékát.

Tehát pl 160 centinél: 160-100=60-10%=54 kg. Ez reálisabb, mint a 60, nem kövér, nem is sovány, normális, egészséges alkat.

Sajnos kérdező, érdemben a te problémádra nem tudok válaszolni, nem volt még evészavarom. Ha jól értelmezem, a családod nem is tudta, hogy anorexiás vagy?

2017. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Duenna ***** válasza:
7-es! Sajnos félreértitek az "ideális" testsúly szót! Az ideális testsúly orvosilag azt jelenti, hogy valaki sem nem kövér, sem nem sovány! Még az orvosi leletekben is úgy van feltüntetve, hogy súlya ránézésre: ideális. Vagyis nem kell ahhoz megmérni egy ember súlyát, hogy ránézésre ne lehessen azt mondani róla, hogy túlsúlyos, túlsovány, vagy ideális! Nyilván, aki ezt az "ideális" testsúlyt soknak tartja, az fogyjon le annyira, amennyire jól érzi magát a bőrében! Ennyi!
2017. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Duenna ***** válasza:
68%
8-as! Ha szakszerűek akarunk lenni, akkor a testsúlynál figyelembe kell venni az életkort, és a nemet is! A számolásod szerint egy 50 éves férfi 160 cm magassággal, 54 kilósan betegesen sovány! Viszont egy 20 éves fiú ezzel a súllyal, ideális (vagyis normális) testsúlyú!
2017. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!