Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Győr környékén igazi házi...

Győr környékén igazi házi mézt hol vehetnék? Mindegy, hogy akác vagy bármi.

Figyelt kérdés
Esetleg befőttes üveget szoktak elfogadni méhészek? Természetesen ingyen, és kimosva. Csak sajnálom kidobni őket. A mézért fizetnék.:)
2019. aug. 21. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sok termelő van, akiknek boltban is árulják a terméküket. Pl. a Plázában egy időben láttam a Baranyai méhészet termékeit. Ritkán járok arra, nem tudom, ott vannak-e még.

Ezen kívül piacon. Pl. a Vásárcsarnokban. Én az ETO Park környékén lakom, ott vasárnap reggelenként van piac. Több árus is van, aki mézet árul. Nézd végig mindegyiket, biztos találsz kedvedre valót.


Befőttes üveget viszont legföljebb azok fogadnak el, akik kereskedelmi forgalomra nem termelnek. Ui. az a hivatalos, ha olyan üvegbe teszik a mézet, ami speciális: egy dombornyomott méhecske van az üveg oldalán. Ha veszel, nézd meg, te is ilyenben kapod. Az ilyen üveget viszont (méhecske fényképével ellátott fedővel) szívesen visszaveszik. Akitől én veszem, pl. 50 Ft-ot ad az üres mézesüvegért + fedőért. Vételnél meg is kérdezheted erről a méhészt.

2019. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!:)
2019. aug. 21. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!