Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a csokimikulások esetében...

Ha a csokimikulások esetében annyira figyeli mindenki, hogy igazi csokoládéból legyen, ne kakaómasszából, akkor a túrórudinál miért nem? Hiszen abból sokkal többet eszünk egy év alatt, nem?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Már aki. Pl én nem eszek turorudit
2018. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem tök mindegy, miből van? A lényeg, hogy finom legyen!
2018. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Miért enne valaki több túrótudit, mint csokimikulást???


Mellesleg egy mikulás teljes egészében csokiból van, a túrórudinak meg csak egy kis hányada....

2018. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert tudomásom szerint nincs olyan rudi, amely igazi csokiból készülne, tehát nincs is mire figyelni.
2018. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Miért enne valaki több túrótudit, mint csokimikulást???"


Mondjuk eleve azért, mert az nem csak szezonálisan kapható, pár hónapig évente, hanem 12 hónapon át.


"Mellesleg egy mikulás teljes egészében csokiból van, a túrórudinak meg csak egy kis hányada...."


:) Most nem a csokimiki közepében levő semmit hasonlítjuk össze a túrórudi közepében levő túróval, hanem a külsejüket.


"Mert tudomásom szerint nincs olyan rudi, amely igazi csokiból készülne, tehát nincs is mire figyelni."


Most, hogy mondod, én is úgy látom, hogy eltűnt a Milka rudi, ami valódi csokoládéval volt bevonva... :( De csak pár éve. Arról viszont, hogy ne masszát vegyünk a gyerekeknek, hanem igazi csokoládéból készült figurákat, már hosszú évek óta hallani a mikulásfigurákkal kapcsolatban. A túrórudikkal kapcsolatban viszont szerintem sose jött elő ez a szempont, pedig abból határozottan több fogy, biztos vagyok benne, hiszen egész évben folyamatosan árulják, nem csak pár hónapig, szezonálisan, mint a mikulásokat; ráadásul - mivel túró van benne, ami ugye egészséges - a szülők hozzáállása is eleve olyan, hogy "hadd egye, hiszen fehérjeforrás (is)", nem pedig eleve lelkiismeretfurdalással, hogy "már megint csak édességet eszik a gyerek, nem szabad hagyni, legfeljebb pár falatot".

2018. okt. 21. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Cimke.

En elolvasom vasarlas elott pl. mindkettot.

Rudinal osszetevok alatt ott van túrót latott e vagy csak alvadek.

Csokinal szinten nem veszem meg a bevonomasszat.

Nem olyan nehez ez.

2018. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Évét nem tudom megmondani, hogy mikor ettem utoljára túrórudit, a gyerekeim sincsennek oda érte... (pedig mindhárman iszonyúan édesszájúak vagyunk!!)


De amúgy mindenki olyat vesz, amilyet akar

2018. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem jelenleg nagyon rosszat a rudik. Mar több éve nem is ettem. Amúgy nem olyan bonyolult elolvasni, hogy miben mi van. Miért nem figyelsz rá, ez a kérdés?!
2018. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Miért nem figyelsz rá, ez a kérdés?!"


Nem, a kérdés nem rólam szól, hanem arról, hogy a túrórudikat miért nem célozza a "ne vegyél masszát" kampány. (Mellesleg meg fogalmad se lehet róla, hogy én figyelek-e rá vagy sem.)

2018. okt. 22. 16:38
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Persze, hogy fagalmam sincs róla. De komolyan nem mindegy. Minek csinálnának kampányt, hogy ne lehessen eladni a termeket. Kb. mindennel fel lehetne hívni a figyelmet. A kakaomasszának legalább csak az élvezeti értékével van baj. Nem mint egy csomó más terméknél, ami tele van tartósítószerrel és mesterséges adalékanyaggal.
2018. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!