Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tapasztaltattok olyat, hogy a...

Tapasztaltattok olyat, hogy a lisztbe ilyen pici bogarak szaladgálnak? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Kidobtam de ez nem állapot.

2019. aug. 29. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ki kell pakolni mindent, kimosni a szekrényt is.
2019. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 alletta ***** válasza:
100%

minden élelmiszert nézzél át, amit lehet szitáld át. sajnos rizsben, búzadarában stb. is lehetnek. nem a világvége, lehet már így vitted haza a boltból.

kipakolás után mossad át a szekrényedet.

próbáld dobozokban tárolni ezeket, ne abban a zacskóban, amiben megvetted.

2019. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Amíg nem bontottad fel addig nem megy bele, de ha már felbontottad a zacskót ne abban tartsd a lisztet, hanem egy műanyag dobozban.
2019. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezek zsizsik. Ha befészkelték magukat hozzád, elég nehéz megszabadulni tőlük. A cuccok mélyhűtőbe rakása,vagy a rovarirtózás megszünteti a problémát.
2019. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fűszerben is lehet sajnos, nálam már minden dobozban/üvegben van.

Sőt egyszer volt levestésztában is (kis csiga, lyukas a közepe), szokásokkal ellentétben a kész levesben főztem meg, ahogy vittem volna tálalni, felúszott a sok bogár a tetejére..... Ment a lefolyóba. :///

2019. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

A zsizsik a babba megy. Ez lisztbogár. Vittem haza olyan csomagolású lisztet, amiben eleve benne volt. Ki tehet róla? Amíg papírzacskóban tárolják a boltokban, bármikor belemehet. Vettem már olyan búzadarát is, ami tele volt hálóval, meg fene tudja, mivel. Okádék.

Otthon meg viaskodjon velük az ember. Tényleg méreg. Én simán visszavittem. Nem érdekelt, hogy olcsó, és hogy majd mit szólnak az üzletben. Csesszék meg. Több hónapig még érvényes volt a szavatossága. Nálam a búzadaránál szakadt el a cérna. Akkor vittem vissza. Terjed, mint a vírus. Hiába tartod tisztán a konyhádat, ha eleve ilyen terméket viszel haza. Egyik kolléganőm mesélte, hogy egy kisebb boltból csótányt vitt haza a táskájában. Pofám leszakad. Na mindegy, nem vagy vele egyedül, talán egy kis vigasz.

2019. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Javítok, mielőtt a környezetvédők nekem ugranak: a liszt, vagy búzadara papírzacskóban tárolásával semmi bajom nem lenne, ha rendesen lezárnák a tetejét, és nem tudna belemenni a boltban a bogár. Nem ártana erre valami megoldást találni. Nem sűrűn fordul elő, az tény, de előfordul, és aki hazaviszi, annak elég gusztustalan látvány.

Előző voltam.

2019. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Ezek lisztbogarak, nézz át mindent, és dobd ki, amibe belement, és most ki a szekrényt. Légmentesen tárold a cuccaidat, dobozban, vagy ha a zacskóban hagyod benne, akkor zárd le a zacskót rendesen.
2019. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Errefelé gyakori a lisztbogár és a zsizsi is, nem is teszünk különbséget közte.

Ezek ám komolyan még a boltban belekerülnek a cuccosba? Na akkor ott se vásárok többet!

2019. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam is volt egyszer, rettenetes megszabadulni tőlük. MINDENT ki kellett dobnom ami meg volt bontva, fűszerektől a drága olasz tésztákig :( utána még napokig gyilkoltam az itt-ott repkedő bogarakat.

Volt, hogy lisztet akartam venni az Auchanban és a polcon úgy álltak a lisztek, hogy rajta voltak a kis hálók a csomagolásukon, szóval simán haza lehet vinni bolti cuccal :(

2019. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!