Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A teljes kiőrlésű gabonából...

A teljes kiőrlésű gabonából készült termékek valóban egészségtelenek hosszútávon?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy károsak lehetnek az ilyen termékek, de nem tudom, hogy ez mennyire megalapozott.


Én évek óta csak ilyet eszem, ha itthon készítek valamit pl. pizza az is teljes kiörlésű lisztből van, mert eddig úgy tudtam, hogy egészségesebb lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani.


Egy héten kb. 4-12 szelet (tenyérnyi méretű) kenyeret fogyasztok, általában a reggelihez.


2019. szept. 20. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Lsd..mikotoxinok, amik a gabona héja alatt vannak és ideális körülmények között termelődnek. A határérték alatti szinten vannak, hisz máskülönben nem kerülhetne forgalomba, de ez pont az, ami halmozodik a szervezetbe és okoz.gondot, pl. egész apró gyéreknek korai menstruaciot, stb stb
2019. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Évente változik mindennek a megítélése, attól függően, mire van igény (lsd disznózsír-olaj, disznózsír-kókuszzsír)
2019. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak azt fogyasztasz, és valóban teljes kiőrlésű, nemcsak tartalmaz teljes kiőrlésűt is, akkor megterhelő a bélrendszernek. Vannak bizonyos problémák, amikor tilos is ilyet fogyasztani. Nehezebb megemészteni.
2019. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ilyen, hogy savas vér, aki ezt a lúgosítás témát kitalálta, már régecsuktak, nem gyanús?
2019. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Én azt olvastam, a vas nehezebben szívódik fel a teljeskiőrlésű cuccok miatt.
2019. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy a boltokban kapható teljes kiőrlésű kenyerek sem 100%-ban teljes kiőrlésű lisztből készülnek.
2019. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!