Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Titeket nem sokkol amit az...

Titeket nem sokkol amit az átlag ember bevásárlókosarában láttok a kasszánál?

Figyelt kérdés
Nagybevásárlás címszó alatt töménytelen mennyiségű üdítő sőt energiaital, ilyen keksz, olyan töltött ostya, ilyen chips, olyan sós perec, csokik, kakaós csiga, pudingok, kinder pingui, fagyasztott túrógombóc és még százat írhatnék. Erre mi szüksége van egy emberi szervezetnek? Nem beszélve az árakról amit otthagynak érte, közben pedig megy a sírás mindenhol, hogy nem lehet megélni a fizetésekből. És pl a tesco pénztárhoz beálló 2-3 gyerekes, külsőre elég igénytelen családoknál látom ezt, akik el nem hiszem hogy olyan jól állnak anyagilag, de mégis ilyesmiket esznek. Közben ha helyette vizet innának, és az étkezésüket változatos húsok, zöldségek gyümölcsök, gabonák tennék ki, akkor még spórolnának is, és nem örökítenék tovább ezt a romboló étrendet a gyerekeiknek is. Bár azt sem értem miért kell a gyereket mű édességgel jutalmazni, ha lehet neki friss gyümölcsöket, szárított aszalt gyümölcsöt, természetes hozzávalókból otthon készített cukormentes süteményt/kekszet is adni.
2019. okt. 23. 20:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Öööö.. most lesokkolódtam, hogy esetleg a mögöttem állók rendszeresen azon vergődnek, hogy én mennyi csokit veszek. Drogériában is szokás lesegetni a többieket, vagy tampont és síkosítót azért békében vehetek anélkül, hogy más azon filózna, minek az nekem??
2019. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Max a szalagon pillantok rá ki mit vesz.Én csak az alkoholt nézem inkább,ki milyet vesz.Nálam általában bor vagy sör van,ha meglátok másik nőnél is ilyet,elgondolkozom hogy ő fogja meginni,vagy másnak vette,ilyesmik :) Édességet nem veszek jó ideje.
2019. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Fent felsoroltak mint drágák Magyarországon,banán 450ft kg ,az alma 250 Ft kg zöldség úgyszintén hús is ,gabonákat meg nem mindenki eszi meg ,

Az én kosarába pl gluténmentes kenyerek, gluténmentes csokis muffin is szokott lenni gluténmentes felvágottak joghurtok,de kakaós csiga zsömle,pingu is szokott kosárba lenni ,sőt gyümölcsök is ha találok olcsot és finomat ,ugyan ez zöldségre is igaz sőt hús is jut kosárba néha néha,csakhogy én nekem családom van nem egyedül álló vagyok ,gyerekeim is vannak .ergó minden többe kerül .

2019. okt. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a karomra, jól látható helyre van tetoválva hogy "Type 1 diabetic" (1-es tipusú cukorbeteg). Hétfő reggel nagy szatyorni édességet, csokit, gumicukrot vásároltam be. Huuu vajon mit gondolhattak rólam az emberek? Azt biztosan nem, hogy éppen utazom haza a családomhoz, ahol 2 névnap és 1 szülinap is volt, és nekik viszem az édességet.
2019. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem sokkol. Ellenben kimondottan jól szórakozom amikor azt próbálom kitalálni, ugyan mi lesz ebből, amit vásárolt. Nyilván az én bevásárló kosaramon is ájuldoznál, ugyanis én házhozszállítással vásárolok be hetente, max kenyérért kell hétközben elugrani. Hétvégére viszont van hogy chipset vagy édességet, uram bocsá mindkettőt megkívántuk, így azért elmegyek. Chips, csoki, popcorn, hát nem gyalázat????
2019. okt. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek boltba járni,ezért mindennap megyek. Megveszem a főzni valót,pékárut,még ami kell az napra. Így a nagybevásárlás nálam kimarad. A Tescóba nem járok,de a múlt hónap elején be kellett mennem valamiért. Engem inkább az döbbentette meg,hogy egy kisebbségi család,akikről látszott hogy nem veti föl őket a pénz,olyan játékokat vásároltak a gyerekeiknek,amiket egy normális ember kétszer meggondolna. Nem beszélve a sok márkának mondott édességről. De a gyerekek már a pénztárnál ették. A szülőknek az alkohol,négy grill csirke,pizza stb. Na akkor gondoltam arra,hogy van helye a családi pótléknak.

Különben nem szoktam figyelni mások mit vesznek.

2019. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%
Azért azokat vesik mert azokat szeretik, erre nem gondoltál?
2019. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

A kajákat nem szoktam figyelni, alapjaraton próbálok egészséges dolgokat enni, de nem izgat, hogy ki mit eszik. Ha pl leszaladok mert nalunk van este tarsasjáték, akkor kólát meg chipset veszek a srácoknak, miközben én magam csak vizet iszom, és almát rágok közben.

Ami elborzaszt, hogy bárki áll előttem a kasszánál, szinte mindig van minimum két doboz sör vagy egy üveg bor a kosárban. Én sem vetek meg néha egy-egy üveg finom sört, de ha valaki minden nap iszik, az talán rosszabb mintha minden este letolna egy zacskó nápolyit.

2019. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem rendszerint az szokott sokkolni, hogy egyáltalán, mások mennyi mindent megengedhetnek maguknak. Nem jegyzem meg, hogy az a sok dolog, amit vesznek, micsoda, csak azt fogom fel, hogy rengeteg.

Én még 100k-t se kapok(munkanélküli), nekem elképzelhetetlen, hogy annyi mindent vegyek egyszerre.

Az én nagy bevásárlásom mi szokott lenni?

Mondjuk ez: lehető legolcsóbb kenyér, legolcsóbb felvágott, legolcsóbb tej, 3 csokis szelet (az is olcsóbbik fajtából), pár fej hagyma, pár szem krumpli.

napi 1000ft se jut evésre. Így nekem a MENNYISÉG az elképzelhetetlen,hogy más hogyan tud annyi mindent venni.

2019. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!