Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg lehet enni a régebbi (kb...

Meg lehet enni a régebbi (kb 3-4 hónapos) tojásokat?

Figyelt kérdés

Levertem őket : Össze van állva a sárgája a fehérjével.Nincs kellemetlen szaga.10 darabot vertem le egyenlőre ,úgy néz ki mintha csak sárgája lenne az egész.

Tehát küllemre nem olyan mint a friss.Hűtőben volt tárolva amúgy.

Természetesen megsütném jó alaposan.

Köszönöm a választ.


2019. nov. 17. 23:20
 1/5 anonim válasza:
78%
Nehogy meg egyed 😲😬
2019. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2019. nov. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Az már régen meg romlott!! Lehet már szallmonellás is.
2019. nov. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fúj, dehogy ez komoly kérdés?

Lényegtelen hol van tárolva. A tojásnak amúgy is elég a szobahőmérséklet, de akkor sem fogyaszthatók legeslegfeljebb 30 napnál tovább.

Mellesleg felhasználás előtt minden esetben javasolják a tojáspróbát: pohár vízbe beleteszed, ha lesüllyed ehető, ha lebeg a vízben, akkor már nem friss, de még fogyasztható, ha fennmarad a víz tetején, akkor kuka.


Na most ez nyilván már nem tesztelhető így, hogy előre felütötted őket (aminek semmi értelmét nem látom), de biztos lehetsz benne, hogy a víz tetején lettek volna.

2019. nov. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Komoly kérdés amúgy :-) Köszönöm mindenkinek !

Kaptam egy hűtőszekrényt egy nénitől,és abban volt benne 40 darab.Közölte ,hogy nem tudja jók-e,meg ugyebár az időtartamot ő mondta amióta bent voltak a hűtőben.

Amúgy tojás illata volt az egésznek amit leütöttem.Semmi kellemetlen nem volt benne. Az állaga viszont túl sárga volt,ezért is tettem fel a kérdést. Ebben eddig nem voltam jártas.

2019. nov. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!