Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főztem tojásokat, de nem...

Főztem tojásokat, de nem mostam meg előre. Később vettem észre hogy az egyik tojásra van pár toll tapadva. Azzal együtt főztem meg őket, lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

A tollak rajt voltak a tojáson az egész főzés alatt.. csak utána vettem észre amikor vettem ki őket.. Emiatt lehet valami gond? Amelyik tojás nem tört el a főzés közben ott gondolom nincs gond, de amelyik megrepedt annak lehet nem tett jót hogy a toll ott van?

Kidobjam valamelyik tojást?


Köszi!



2017. ápr. 15. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle. Gondolom forrásban volt a víz, amiben főzted.
2017. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se kell kidobnod, attól, hogy megrepedt, a hártyája még ép lehetett (ha nem folyt ki). Ráadásul semmi bajod sem lesz tőle, nem tudom, tisztában vagy-e vele, hogy a tojást tyúk tojja, és sokkal kényesebb testrészével érintkezik, mint a tolla :)
2017. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy is a kemény tojás elkészítéséhez legalább 10 percig kell főzni a tojást. Ez a 10 perc főzés a vírusok, gombák és baktériumok 99,9%-át biztosan elpusztítja.

Szóval ne parázz!

2017. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!