Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami jelentősége annak,...

Van valami jelentősége annak, hogy a tojásokat egyesével keverem a tésztába/krémbe?

Figyelt kérdés

Több receptben is olvastam már olyat (pl brownie-nál, vagy sajttortánál), hogy a tojásokat egyesével kell belekeverni a tésztába vagy a krémbe. Tehát egyet beleütni, és jól elkeverni, aztán csak utána jöhet a következő. Ennek van valamilyen fontos szerepe a végeredmény szempontjából? Mi fog változni, ha én egyszerre rakom bele az összes tojást és úgy keverem el?

Elég kezdő vagyok a sütésben, szóval bocsi ha hülye kérdés, csak nekem nem világos :(



2019. jan. 14. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyesével jobban el tudod keverni, ennyi az egesz
2019. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Igazabol szerintem semmi jelentosege es idopazarlas, olyan viszont valoban van hogy lassan kell adagolni hozza a tojast, de pl osszekevered egy talba amennyi kell a sutihez es szepen lassan folyatod bele, es nem egyesevel mert egyet feltorsz.. beleteszed, megegyet feltorsz..beleteszed... De gyorsabb ha csak folyatni kell bele. Az eredmenyt nem hinnem hogy befolyasolna.
2019. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van értelme. Legalábbis anyukám mindig azt mondta, hogy azért rakjuk bele egyesével a tojásokat (és gy másik edénybe törjük, onnan öntjük a tésztához), mert ha akár csak az egyik is rossz lenne, akkor ki lehetne dobni az egész sütit.
2019. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is így hallottam gyerekkoromban, ahogy a hármas. De az elmúlt 25 évben nem találkoztam rossz tojással.
2019. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, van értelme egyesével belekeverni a tojásokat, mert jobban kidolgozod a tésztát, több levegőt juttatsz bele, vagy éppen megelőzöd, hogy kicsapódjon, szétessen a krém... stb.

A cukrászat olyan, mint egy kémiai laboratórium, mindennek meg van az oka, elnagyolhatod, felrughatod a szabályokat, de ne várd, hogy a végeredmény ugyanolyan legyen, mint amikor betartod az utasításokat.

Főleg, ha kezdő vagy és még tapasztalatod sincs érdemes betartani a recepteket, hogy aztán begyüjthesd az elismerést, és ne csalódás, vagy kukában landolt sütemény legyen a vége.

2019. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!