Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eltérő étkezési szokások....

Eltérő étkezési szokások. Mennyire lehet gond ez hosszútávon?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözést tervezzük.

Viszont, az étkezési szokásaink eltérnek.


Én mindig főzök és azt viszem munkába.


Ő viszont, mindig kiugrik enni,valami menüt, kebabot rendel pizzát...stb


A másnapos ételt nem eszi meg, még az anyukája főztjét sem.Nem mikrózza meg, mert szerinte a mikro egészségtelen és rossz íze lesz az ételnek tőle.

Ő csak frisset eszik meg.Egyedül, a főzelékeket szokta nagy ritkán megenni úgy, hogy másnapos.



Viszont, én annyira nem vagyok ennek a híve.

Ugyanis, sok pénzbe kerül minden délben 1500 forintért enni.


Én is megtehetném persze, nem okozna anyagi megterhelést.

Viszont, ha mindketten így tennénk az egy hónapban 55-57 ezer forint.Abból már egy új autót is lehetne törleszteni.


2019. nov. 22. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Vágd a fejébe a kaját és szoktasd rá a házi kosztra.
2019. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.


Próbáltam.


Azt mondta "nem éhes".

Aztán elment vásárolni és ott megevett egy lángost.

2019. nov. 22. 10:01
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Külön kassza és már nincs is probléma.
2019. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Külön kassza. Lakás, rezsi, közös dolgok megy fele-fele arányban, amúgy meg mindenki a saját pénzét költi. Elég hamar ráfog döbbeni, hogy te mennyivel olcsóbban jössz ki úgy, hogy főzöl. Lehet meg fog neki tetszeni, de az is lehet, hogy nem. Szerintem nem okozz ez hosszú távon problémát mindaddig, amíg nem jön valami nagyobb kiadás, nem kell valami gyűjteni (lakás, autó, stb). Akkor le kell majd adnia az igényéből.
2019. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Mert a menzán mindig frisseket főznek, és nem az előző napi maradékot adják el újra. Anyám... :D
2019. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem téged az ne zavarjon, hogy ő mit ebédel. Lehet hogy őt meg az zavarja, hogy te meg a főzéssel töltöd az időt. Nem vagyunk egyformák.
2019. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Gond, nem is kicsi! Előbb csak kis repedés, aztán egy hatalmas szakadék. Ugyanis ez elsősorban nem az étkezésről szól, az csak az ürügy. Az alkalmazkodásról, a gondolkodásról, a tervezésről, a másikra odafigyelésről, illetve a pasidnál a kisfiú szinten megragadt kölyök tömény önzéséről.


Én nem költöznék össze vele, az biztos. Egye csak anyuka kosztját és főzzön neki a kebabos. De ne rajtad spóroljon.

2019. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Hosszú távon nem fog működni ez a kapcsolat. Nincs benne jövőkép. Ha majd jönnek a babák, és különböző külön kiadások, és őneki már nem fér bele, hitelezd meg, majd megadja... de ha gyes-en... leszel és elfogy a te tartalékod, akkor miből hitelezz... ne csak a következő 1-2 hónapra, évre tervezz, néz messzebb és rájössz, ez nem lesz jó parti neked.
2019. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg a szigorúan külön kassza a megoldás, ahogy már előttem leírták.

Ettől még lehetnek közös céljaitok, de arra minden hónapban mindkettőtöknek azonos összeget kell beraknia. Ez lehet bankszámla, vagy egy doboz is.


Magánvéleményem (és egyben OFF is) nekem nem lenne az a pénz, hogy ezzel a fickóval összeköltözzek!

Az ilyen mentalitású fickóval mi lesz, ha jön valami nehézség és mondjuk 3 napig kellene enni egy paprikás krumplit, mert nem lesz más?

Az élet produkál előre nem látható dolgokat és aki ilyen szinten kényes és válogatós, azzal lehetetlenség rugalmasan átvészelni a nehezebb időket.

2019. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

Ezért jó a gyakori látod, mert jóssal van tele.


De mondjuk ha nagyon akarnád akkor megoldanád úgy hogy ha már úgyis főzöl, akkor neki is készítesz valamit (ha nem szeret mikrózni akkor olyat, amit hidegen meg tud enni). Ha ezt nekem valaki megcsinálná akkor soha nem mennék "menzára", étterembe, etc. De nem csinálja, úgyhogy ha aközött kell választani hogy eltöltök 2-3 órát a bevásárlás-előkészületek-főzés-mosogatás kombóval vagy átsétálok ebédelni a nem tudom hova, akkor 10-ből 10-szer azt választom hogy átsétálok.

2019. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!