Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eltérő étkezési szokások....

Eltérő étkezési szokások. Mennyire lehet gond ez hosszútávon?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözést tervezzük.

Viszont, az étkezési szokásaink eltérnek.


Én mindig főzök és azt viszem munkába.


Ő viszont, mindig kiugrik enni,valami menüt, kebabot rendel pizzát...stb


A másnapos ételt nem eszi meg, még az anyukája főztjét sem.Nem mikrózza meg, mert szerinte a mikro egészségtelen és rossz íze lesz az ételnek tőle.

Ő csak frisset eszik meg.Egyedül, a főzelékeket szokta nagy ritkán megenni úgy, hogy másnapos.



Viszont, én annyira nem vagyok ennek a híve.

Ugyanis, sok pénzbe kerül minden délben 1500 forintért enni.


Én is megtehetném persze, nem okozna anyagi megterhelést.

Viszont, ha mindketten így tennénk az egy hónapban 55-57 ezer forint.Abból már egy új autót is lehetne törleszteni.


2019. nov. 22. 09:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
Előttem jókat írtak, csak egy dolgot hagytak ki: nem mindenki a "kulináris élvezetek" miatt megy menzára ebédelni. Nálunk pl. az ebéd az az idő, amikor kiszabadulunk picit az irodából, és nem utolsósorban amikor szocializálódhatunk, amikor beszélgethetünk a kollégákkal.
2019. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj ezzel, hogy lehet a külön kasszás dolgot csinálni, és persze a kérdezőnek több marad meg jóval, mint a pasinak. Csakhogy (és ez még nem is lakásra spórolásról, gyerekekről szól), de mondjuk akkor van egy nyaralás, ami a kérdezőnek simán belefér(ne), de a párjának nem fér bele. Tehát akkor ha kicsit is jobb helyre akarnak menni nyaralni mondjuk, akkor azt vagy fizeti a kérdező, vagy lemond róla, mert a párja elcseszte a pénzét a sarki kebabosnál.
2019. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
10-es, az értő olvasás ugye nem megy? Azt írta a kérdező, hogy kínálja a pasit a kajával, ő köszöni szépen, nem kér, aztán elmegy lángost enni.
2019. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

ma 12:05


Ja, egyszer volt egy ilyen és abból gondolom évekre előremutató predikciókat lehet készíteni...Hagyjál már. Reggel a kezébe kell nyomni, hogy itt az ebéded. Meg fogja köszönni és el fogja vinni.


És amúgy az is lehet hogy rosszul vagy nem az ő szájíze szerint főzöl, és azért mondja mindezt mert nem akar megbántani.


Szóval csak óvatosan a megingathatatlan következtetésekkel!

2019. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

#12

Akár igazad is lehet, de pont erre írtam, hogy:

"...lehetnek közös céljaitok, de arra minden hónapban mindkettőtöknek azonos összeget kell beraknia."


Egyben persze, hogy sok lenne, de év közben csak nem kajálja fel az egész fizetését!

2019. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem jósolok nagy jövőt ennek a kapcsolatnak, faksznis a pasas. Ha valaki nem hajlandó mikrózni, pedig még nem halt ki az emberiség, nem eszik meg másnapos ételt, azzal valami lelki probléma van, nyilván nem csak a kaja terén. Ilyen szinten együttélés esetén külön tartani az étkezést.
2019. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
mármint nem lehet külön tartani az étkezést
2019. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igazából a másnapost úgy értettem, hogy másnapos főtt ételt.

Ami egyszer már kihűlt, az nem jó.


De, ő úgy csinálja a cafeteriáját,hogy a vendéglátásra a max összeget teszi.Leginkább abból fizeti az ebédet.


Én, az enyémet meg inkább szállásra, szabadidő alszámlára rakom.

2019. nov. 22. 16:58
 19/20 Sunshinedoll ***** válasza:
95%
Külön kassza. Te főzöl magadnak, ő meg eszik, ahol akar.
2019. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Abba igazatok van h a kaja legyen kulon kasszan de a rezsit meg felesbe de pl a gazt Te tobbet hasznalod, hogy fozol, es bevasarolni is tobbet kell Neked, plusz otthon eszel, kkor mosogatni is fogsz. Akk mar tobb a rezsid.

Sztem am szard le hogy o mit eszik, o dolga. Nem allnek haptakba hogy frissen legyen kesz a kaja neki. Egyen akk langost meg pizzat. Hulyegyerek

2020. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!