Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen magyar élelmiszereket,...

Milyen magyar élelmiszereket, fűszereket vigyek magammal külföldre? Mi az, amit semmiképp se hagyjak otthon?

Figyelt kérdés

Angliába költözöm egy évre, érdekelne, hogy mi az amit mindenképp tegyek a feladott poggyászba, amit nem lehet ott kapni, vagy nagyon hiányozna ennyi idő alatt.

Gondolok ilyenre, hogy pirospaprika, kolbász, szalámi, leveskocka, stb.


Nagyon szeretem a különböző nemzetek ételeit, vagy új ízeket kipróbálni, de fel szeretnék készülni, ha egy jó levest / pörköltet ennék, meg tudjam főzni.



2019. dec. 11. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én 25 csomag túró rudit vinnék.


Amúgy van Angliában magyar bolt és a lengyel boltban is sok hasonló áru van, bár nem olcsók.


Én 2*1 hetet voltam Londonban, meg 2*1 hetet Dartford és Stevenage környéke, és mindenhol volt ilyen bolt.

2019. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Külföldön is lehet ám kb mindent kapni. Turorudit épp nem, de van helyette millió mas édesség. Létezik pirospaprika, kolbász, szalámi és kapaszkodj, még leveskocka is.
2019. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Előző, nem tudom Angliában jártál e már, én 19 évet éltem ott, hát ne hasonlítsuk azért az ottani kolbászt meg ilyeneket egy Magyarországon szocializálódott embernek az ízléséhez :D

Kolbásznak se nevezném inkább :D

Ők olyan ízetlenül esznek, hogy én ételnek se nevezném amik ott vannak.

Mi is jártunk sokat a lengyel magyar boltokba, meg ha hazajöttünk vittünk magunkkal húst, kolbászt, kalocsai paprikát, gulyáskrémet, piros aranyat, darált mákot, őrőlt köményt,Erős Pistát, túró rudit, vecsési káposztát, ilyesmiket.

2019. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom melyik varosba jonnel, en Londonban elek es itt van minden. A legtobb torok vagy indiai vegyes elelmiszerboltban vannak magyar termekek pl. Sio gyumolcsle, Pick szalami, Piroska szorp stb. Turo rudit roman boltban szoktam venni. Ok nem azt irjak ra, hogy "Pottyos" hanem hogy "Dots", de ugyanaz, ugyanolyan csomagolasban. Szaloncukrot is naluk szoktam venni.

Amit nehezebb beszerezni nekem az az orolt komony, mert a szupermarketekben csak egesz szokott lenni. De nehany lengyelboltban talalni azt is, olyankor ha arra tevedek, mindig veszek tobbet.

Egyebkent a legtobb szupermarketben is van pirospaprika, libazsir, ilyesmi. Lidl-ben idonkent Tokaji bort is arulnak.

Igazabol inkabb akkor szoktam gondban lenni, amikor hazautazas elott kerdezik az otthoniak, hogy mit fozzenek, amit itt nem tudok enni. Kb. tokfozeleket szoktam kerni, mert fagyasztott tokot tenyleg csak a magyar boltban lehet kapni, de oda meg max. evente ketszer megyunk mert nagyon draga. Olyankor veszunk mindent, ami tipikus magyar pl. tepertos pogacsat, Macskanyelvet, kremturot.

Szoval, hozz egy tokot esetleg, masra nem lesz szukseg! :D

2019. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Amiket a 3-as valaszolo felsorolt, azokat is mindet a torok boltokban szoktam megvenni: Eros Pista, kovaszos uborka, magyar konzervek stb.

Viszont a daralt mak, most igy beugrott: na az csak magyar boltban van. Egesz makot lehet kapni. Szoval, esetleg hozhatsz egy makdaralot is, az jol jon a bejglihez. :)

2019. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

4!


Próbáld ki cukkiniből a főzeléket. Pont ugyanolyan, mint a tökfőzelék.


3!

Jártam Angliaban. Sosem voltam oda a magyar zsíros cuccokért. Ha anyira zsíros kolbászra vágyom, akkor ott a chorizo.

2019. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 12. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Aki itthon is a multikban szokott vásárolni, annak fel sem tűnik, micsoda bődületes különbség van egy hazai és egy külföldi zöldség, vagy gyümölcs íze között.
2019. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!