Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek volt mar csalodott...

Szerintetek volt mar csalodott egy külföldi egy igazi magyar haziasszony föztjetöl?

Figyelt kérdés

Megsertödtem a ferjem megjegyzesere, ö Latin-Amerikabol van.Ugy volt, hogy Nemetorszagban fogunk elni,friss hazasodok vagyunk, de közben kiderült , hogy babat varok ezert a szüleimhez megyünk majd , mert otthon szeretnek szülni, szoval egy ideig ott elnenk.Mar most azt hajtogatja, hogy föznöm kellesz neki, mert , hogy otthon biztos teljesen mas a konyha es ö nem biztos benne , hogy szeretni fogja.Naluk szinte mindeg csirke rizzsel a menü.

Anyum persze tapasztalt haziasszony, megnezem kinek nem izlik az otthon keszült tötött kaposzta es rosszul esett, hogy meg oda sem ertünk, de mar azt mondja, neki anyum föztje nem fog izleni...gyerekesnek is tartom a problemat...De most ugy altalanosan kerdem..tenyleg lehet nem szeretni a klasszikus magyar konyhat?Szerintem mar eleve ami otthon sziv vele keszül, csak finom lehet



2016. okt. 14. 12:09
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgepelesekert :)
2016. okt. 14. 12:11
 2/45 anonim ***** válasza:
96%
Igen, simán lehet, hogy nem szereti. Bár elég gyerekes hozzászólás, hogy már előre így áll hozzá. Amúgy én magyarként sem rajongok a töltött káposztáért, ha nincs más megeszem...
2016. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet nem szeretni a "klasszikus magyar konyhát". Magyarként is.


És ha annyi százasom lenne, ahány rossz, de otthon készült ételt én már kóstoltam ...Hajjaj :)

2016. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem szeretni, de talán először meg kellene kóstolni.


Vagy tíz éve a lányom meghívta karácsonyra a wales-i barátját.


A kocsonyától kirázta a hideg, de a töltött káposztát értékelte. 5 tölteléket evett meg szenteste.


A húslevest is szerette, és sosem felejtem el, amikor megpiszkálta a kelbimbót, és a következőt mondta:


"jé, ez nálunk is van minden karácsonykor, és nálunk sem szereti senki, de nem merjük megmondani.:)))

2016. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

"..tenyleg lehet nem szeretni a klasszikus magyar konyhat?"


Hogyne. Amugy nincs olyan hogy klaszikus magyar konyha, csak toltottkaposztabol ettem mar vagy otfelet, attol fuggoen hogy az orszag melyik reszen csinaltak.


Egy latin-amerikainak meg plane idegen lesz az egesz valoszinuleg.

2016. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
74%
Nem, a klasszikus magyar konyhát a többség nem szereti, pláne nem minden napra. Túl fűszeres, túl nehéz annak, akinek ehhez szokott. Ezen mondjuk nem kellene megsertodni
2016. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
17%

Hát, ez most tényleg világraszóló probléma, hogy egyszer ott kell ennie :) Illik szednie egy kicsit a kajából, és megkóstolni, ha csak nem allergiás a cuccra. Szólj rá keményen, hogy ne gyerekeskedjen, te is megkóstolnád a latin kajájukat, ha arra kerülne a sor.


Amúgy meg a te férjed, nem az édesanyádé, főzhetsz rá te is általában olyat, amit szeret. Meg a férjed maga is beszámítható tán, nem gyújtja magára a konyhát, ha a kezébe vesz egy fazekat meg fakanalat, és akkor olyan kaját főz magának, amilyet akar.

2016. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Pont ez az amit az utolso hozzaszolo mondd...nem tudom, hogy esne neki ha majd hozzajuk megyünk es elöre leszegeznem, hogy nekem a nagyanyja föztje nem kell...

Nem csak tipikus magyar etelekre gondolok, de amugy is, nalunk minden bio, mert otthon termelünk, tenyesztünk, es minden sajat keszitesü szinte...

Köszönöm mindenkinek a valaszat, örülök az olyan valaszoknak, ahol szinten külföldi ertekelte a kajat :)

2016. okt. 14. 13:20
 9/45 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarok senkit megbántani, de ízlések és pofonok. Én gyűlölöm a magyar konyhát, mert alapvetően többnyire zsíros, tápanyagban szegény, nehéz, és megüli a gyomromat, nem esik jól.


A férjem német, és se a saját országa konyháját nem szereti (sváb amúgy), se a magyart nem, mert ebben hasonlóak: nehéz, zsíros.


Szóval igen, van ilyen persze. A férjed meg nem bunkóságból mondja, hogy nem fog neki ízleni a töltött káposzta, felnőtt ember - ha ismeri a saját ízlését, akkor nyilván tudja, hogy ez nem feltétlen neki való dolog.


Én inkább azt tartom gyerekesnek, hogy 2 felnőtt ember az egyik szüleihez költözik, nem azt, hogy urambocsá' más az ízlése.

2016. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
85%

"megnezem kinek nem izlik az otthon keszült tötött kaposzta. De most ugy altalanosan kerdem..tenyleg lehet nem szeretni a klasszikus magyar konyhat?Szerintem mar eleve ami otthon sziv vele keszül, csak finom lehet.


Ebben nagyon tévedsz, az "otthon készült töltött kaoszta" a legtöbb esetben úszik a zsírban, rántásban, erös paprikában.


Ugyanez érvényes a "klasszikus magyra konyha" nagy részére is, föleg, ha jó "falusi" módon készül, sok zsírral, liszttel, erös paprikával, "jó füszeresen"!


A legtöbb ember számára ez egyenlö egy gyomorrontással, hányással, napokig rosszul levéssel - még azoknál is, akik magyarok. Egy külföldi számára - föként ha normális ételekhez szokott - ez egyenlö az ehetetlen mosléknak valóval, nem pedig valami jó kajával.


A csirke rizzsel sokkal egészségesebb, és kímélöbb étel, aki erre van szokva, annak a "jó magyaros" egyenlö egy gyilkossági kísérlettel.


És valamelyikelözö válaszolónak: NEM egyszerröl van szó a kérdésben, hanem hogy az anyós föz egész idö alatt nekik.


(Mellesleg az sem értem, minek akarsz MO-on szülni, amikor Németországban sokkal fejlettebb az orvosi ellátás, emellett ott nemcsak pénzforrásnak tekintenek, hanem emberként bánnak veled a kórházban is, met utána otthon is! Saját tapasztalatból beszélek)

2016. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!