Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha édességet ennél, de nincs...

Ha édességet ennél, de nincs otthon semmi nasi?

Figyelt kérdés
Ha édességet ennél mi az ami mindig van nálad otthon, és csillapítja az édesség utáni vágyad?
2020. jan. 8. 18:41
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Már vártam a bögrés sütit meg a tojássárgáját cukorral.. :)


A bögréset ismerem, azonban a nyers tojásos dolgot soha nem értettem, emberek ti nem féltek nyers tojást enni, gyomorrontás szalmonella?...

2020. jan. 8. 21:26
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Vajas-lekváros kenyér!
2020. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a cukros tojást már régebben is olvastam, de én olyan "beszari" vagyok, hogy nem merem nyerseni enni a tojást.
2020. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%
Karamellástej. Könyű csinálnu é csak tej meg cukor kell hozzá. Ilyen a fahélyas tej is. Ugyan úgy csinálod mint a kakaót de mielőtt belerakod a tejbe a fahélyat keverd össze cukorrál. Nagyon fincsi.
2020. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Aaah de régen ittam karamellás tejet, és eszembe jutott a karamellás diót is.


Oh szupi ötleteket adtatok, teljesen megfeledkeztem ezekről az egyszerű nasikról...

koszönöm mégegyszer mindenkinek. :)


A vizes cukros kenyér meg a habosra kevert cukros tojássárgája kiverte a biztosítékot nálam, de ahány ház, annyi szokás. :)

2020. jan. 8. 22:48
 16/25 anonim ***** válasza:
48%
Nálam az önkontroll ez a dolog.
2020. jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

Achillesz,

Ez szuper lenne, csak se tejet, se kakaóport, se cukrot nem használok, ezért nincs otthon 😂

2020. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%
Egy pohár víz. Szépen elmúlik a vágy, és emlékeztet arra, hogy okkal nincs itthon édesség (egyfajta mértéktartás).
2020. jan. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

hacsak nem háztól veszed a tojást, a boltiban kb. 0,...% esélye van, hogy szalmonellás..

Már ha csak ez tartana vissza a nyerstojástól.

2020. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nagyon édességéhes voltam, de nem volt itthon semmi édes nasi, tudod mit csináltam? Zsemlemorzsát pirítottam két perc alatt, tettem rá két kanálnyi tejfölt, a tetejét megszórtam jó sok porcukorral. Annyira megízlett, hogy képes voltam "csakúgy" is csinálni. Próbáld ki. Ennél gyorsabb édességet házilag nem nagyon lehet csinálni. De ha rutinos vagy, olvasztasz cukrot, durvára vágott diót teszel bele. Ha kihűlt, kockákra vágod és kész a grillázs.

Először tejbegrízt írtam volna én is, de 1-es megelőzött, bár én csak most olvaslak. OFF: Itt ragadom meg az alkalmat, hogy Kolompár Achillesz sosem volt cinikus, én is régi gyk-s vagyok. Nem megjavult, mindig azt írja le, amit gondol. Van egy stílusa, már engem is oltott le, de utólag visszagondolva talán még igaza is volt.

2020. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!