Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nincs nagyobb választék...

Miért nincs nagyobb választék egészségesebb ételekből, alapanyagokból?

Figyelt kérdés

Nagyvárosban élek és azt tapasztalom, hogy sokszor még a legnagyobb áruházláncokban sincs semmilyen választék, vagy jobb esetben 1-2 fajta azokból a kajákból, amit meglátásom szerint egyre többen keresnek.

Én sem hobbiból keresem, hanem mert így kell étkeznem. Szóval alig találok light sajtot, akár szeleteltet, akár tömbsajtot. Nincs választék zsírszegény túróból, joghurtból, tejfölből mindig az fogy el először. Alig van cukormentes, zsírszegény gyümölcsjoghurt (tudom, készítsek, de hát erre nincs mindig lehetőségem).


Csak egy-két dolgot soroltam fel, de úgy kell vadászni a hozzáadott cukor nélküli, zsírszegényebb termékeket. Magas minőségű felvágottról, virsliről, stb. már ne is beszéljünk, az Aldiban van, de máshol szinte sosem.


Igény lenne rá, mert elkapkodják, még annak ellenére is, hogy sokkal drágábbak.

Miért nem foglalkoznak ezzel a gyártók?



#választék #egészségesebb ételek
2020. jan. 14. 14:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1 nem viszik mert túl drága ,

2 elég kicsi a választék mindenböl Magyarországon,

3 light nem feltétlenül egészséges,inkább normál dolgok de kevesebbet egyél belőle ha csak nem pl gluténmentes,vagy teljesen tejmentes diétás van .


Én pl mostanában egyfolytában vadásznom kell egyféle gluténmentes kenyeret gyereknek natúr plan Blanco kenyeret mindig hamarabb elviszik mint mondjuk magos változatokat,így én van hogy 3 boltot is végig kell járnom hogy találjak neki mert rendelnek és nem kapnak nem küldenek vagy mikor gluténmentes virsli ami magas hústartalmu .

2020. jan. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
A felsoroltak egyike sem egészséges, de ne zavarjon.
2020. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat. Valóban relatív, hogy kinek mi az egészséges, mégis azt gondolom, ha valami nincs teletömve nem hasznos zsírral, finomított szénhidráttal és cukorral, az már egy lépés lehet az egészségesebb étkezés felé, tekintve a magyarok egészségi állapotát és testsúlyát.

Egyébiránt meg mindenki úgy kajál, ahogy akar.


Én csak arra tértem ki, hogy pl. 30 féle sajtból 1, ami zsírszegényebb, 30 termékből kb. 1, ami nincs teletömve hozzáadott cukorral és még sorolhatnám, az ízfokozókról már nem is beszélek.

Nem lehet mindent kikerülni, főleg ha az ember nem tudja előállítani magának, de a gyártók, forgalmazók nem is törekednek arra, hogy nagyobb választék legyen elfogadható áron.

Mindez valóban lényegtelen másoknak mindaddig, amíg betegek nem lesznek és szembesülnek a valósággal. Ennyi.

2020. jan. 15. 12:12
 14/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg, a zsirszegény sajt tele van plusz cukorral, stb.!
2020. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!