Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen tartós ételeket vennéte...

Milyen tartós ételeket vennétek ha kiderülne hetekig, hónapokig be lesztek zárva a lakásba?

Figyelt kérdés
Tegyük fel elszabadul a pánik a mostani vírus miatt és kifosszák a boltokat, előtte miből ajánlatos feltankolni? halkonzerv? ásványvíz?

2020. jan. 29. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Víz tutira, tésztákat, tasakos porokat mellé, rizst, zöldség konzerveket, fagyasztott termékeket, olajat

Én vennék zacskós kenyereket is, be fagyoba, amikor kiolvad olyan mint a friss.

Meg sok sok tovább elallo zöldséget mint krumpli, hagyma pl

2020. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
A légkörrel széllel esővel ivóvízzel bejut . Nem lepra hogy be kell bunkerolni magunkat . Semmi nem lesz itt semmi a műbalhen kívül , eladnak egy csomó szerumot .
2020. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 klassz ötletek


#2 ez azért komplex téma, nem itt akarom kitárgyalni, de ha durvul a helyzet én azt mondom jobb felkészülni

2020. jan. 29. 16:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyufa, gyerya is jól jöhet
2020. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Konzerv készételek. Arra készülj fel hogy ha te be leszel zárva a lakásba akkor a többi ember is, az áram és vízszolgáltatóknál, gázosoknál dolgozók is, így jó eséllyel hamarosan nem lesz min főzni. A kész konzerveket akár hidegen is meg lehet enni.
2020. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt úgy megmondani, hogy jelenleg egy panellakásban élek. Elsősorban a víz az elsődleges probléma - ill. annak a hiánya. Ugyanis ha leállnak a közművek is neadjisten - de ehhez valami ténylegesen komoly apokalipszisnek kell bekövetkezni - az ember simán szomjan hallhat, hacsak nincs pár hónapra elegendő víztartaléka. Viszont ha az elfogyott, akkor utána szomjan hal.


A koronavírus szerencsére nem ekkora fenyegetés, csak szeretik a médiában felnagyítani a veszélyes dolgokat, ezáltal pánikot kelteni. A koronavírus csupán azokra az emberekre jelent komolyabb veszélyt, akiknek nem elég erős az immunrendszere (többek között az idősek és a fiatal gyerekek vannak veszélyben).


Ha olyan házban élnék, ahol van kert és fúrt kút, már bőven nem a víz miatt aggódnék.

Elsősorban amit beszereznék, az liszt és élesztő kenyérsütéshez (az élesztőből pedig ha kifogyóban van, gyorsan tudok csinálni kovászt). Veteménymag (kertes ház esetén).

Száraz hüvelyesek (lencse, bab, zöld-, sárga-, csicseriborsó) rizs, legalább egy hónapra elegendő húskonzerv, több kg só, több kg fejeskáposzta (erről még később írok) rengeteg befőttesüveg és legalább ugyanennyi nyers hús és persze több liter étolaj, több kg állati zsír, műanyag hordó, műanyag edények.


Nem véletlenül mondtam a nyershúst ugyanis a megfelelő technikával el lehet konzerválni befőttesüvegbe úgy, hogy hónapokig eltartható hűtőgép használata nélkül, csupán egy sötét, hűvös hely kell hozzá - zsír pedig ebben segít.


A káposzta pedig azért fontos, mert ha több hónapos "karanténről" van szó, akkor elengedhetetlen az alapvető C-vitamin pótlása is, ehhez a káposztát savanyítani kell (a hosszabb eltarthatóság érdekében). Természetesen ehhez kell még egy pár eszközt vásárolni (pl. műanyag hordót és még néhány műanyag edényt).


Én - mivel panelban lakom - valszeg egy pár hétig húznám ki (amennyiben elzárják a vizet). A többit meg tudnám nagy nehezen oldani. Viszont max. 4 hónap, amit ilyen körülmények között jósolok magamnak (természetesen ezt is úgy, hogy szigorúan beosztom a felhalmozott élelmiszer porciókat magamnak).

2020. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Liszt, gríz, tejpor, víz, zsír, krumpli, hagyma, pirospaprika, bors, tészta, száraz -és füstölt áruk (szalámi, kolbász, szalonna, csülök) cukor, bab, borsó lencse, húskonzervek, ládában homokban sárga- és fehérrépa, zeller, alma.


És mivel cukorbeteg vagyok:

Inzulin, gyógyszerek, cukorpótló, szőlőcukor, Korpovit keksz.

2020. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Lehagytam a kutya és macskakaját! Természetesen abból is betáraznék.

2020. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
fagyasztóba húst, mirelit zöldséget illetve rizst és hüvelyeseket...de én nem vagyok olyan alul-iskolázott hülye, hogy elhiggyem, hogy valós veszélyt jelent nálunk a koronavírus
2020. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
6, az ugye megvan, hogy van multivitamin tabletta
2020. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!