Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi bajom lehet a romlott...

Mi bajom lehet a romlott haltól? És milyen a tápértékre a frisshez képest?

Figyelt kérdés
Már harmadszorra járok úgy, egy hónapon belül, hogy veszek drága friss halat (pisztrang, esetleg lazac, lazacpisztrang, szeretem az ízüket), de nincs időm megcsinálni.Most egy hete a hűtőben volt. Már volt szaga, de olyan pipa lettem, hogy bepaniroztam és kisütöttem. Több chilivel meg sóval. A múltkor is megettem az egészet. Mi bajom ehet tőle?
2020. febr. 21. 09:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Bele is halhatsz.
2020. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
76%
Halálos ételmérgezés
2020. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
a rohadt életbe NE VEGYÉL FRISS HALAT ! ! !
2020. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már megettem a felét, de gondoljatok bele fel kiló volt 2500 forint! Nem akarom kidobálni, pazarolni ag ételt, ami már nem friss azt is meg szoktam csinalni. Az emberek rengeteg még ehető ételt sobnak ki..( mindjuk ez már necces volt) De a teknős evett belőle. A macskám is ette volna még, de itt az alberletben njncs cica, a teknős meg csak diónyit eszik.
2020. febr. 21. 09:49
 5/20 anonim válasza:
82%
A hal a legveszèlyesebb a romlott húsok közül
2020. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

"Nem akarom kidobálni, pazarolni az ételt" -ezért mondtam, hogy NE VEGYÉL friss halat! gondold már át, mielőtt veszed, hogy:

-"meg tudom csinálni ma vagy holnap?

a válasz: nem- akkor nem veszem ha a válasz igen, akkor veszem.

- nem olyan bonyolult dolog ez, fog menni.

Ha a teknős megette jó eséllyel megúszod, az állatok okosabbak némely embernél.

2020. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát, a teknősök a rothadó tetemeket is szétcincálják a vízben... szóval, erre ne alapozz.

Mikor etted meg? ha 10-12 órán belül nem lettél rosszul, már valószínűleg nem lesz semmi bajod.

De tényleg ne egyél büdös ételt. Az ételpazarlás leghatékonyabb megelőzése az, ha nem veszed meg azt, amit nem tudsz megenni. Ha pedig megvetted, és kiderül, hogy mégsem készíted el, másnap reggel tedd be a fagyasztóba. Ha lesz időd megcsinálni, kiveszed, hidd el, a készétel rántott hal esetén pont ugyanolyan lesz.

2020. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

De minek veszed meg, ha nincs időd elkészíteni?


Amúgy bármi történhet a semmitől kezdve a halálig bezárólag.

2020. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Amikor megveszem rendszerint még ugy számolom lesz rá időm... Sajnos mióta albérletben vagyok nagy a káosz ezen a téren. Vagy nincs mit enni, vagy túlvásárolok és itt romlik minden, mert minihűtő, minifagyasztó van, pince nincs, a zöldseg gyümölcs a teraszon van..Próbálok valtozatosan egészségesen étkezni de nagyon nehezen megy. A tápertékéből, vitaminokból is veszít a romlott hal vajon?
2020. febr. 21. 10:40
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ezt még mindig nehéz elképzelni. Megveszed hazafele, és hazaérkezéskor szembesülsz vele, hogy nincs időd még csak a fagyasztóba se berakni, nem hogy pár perc alatt elkészíteni....?

Nekem ezen a ponton nem is a hallal lenne bajom, hanem hogy ekkora káosz az életem, hogy nem tudok a következő 1 órára tervezni. Én nem tudnék így élni.

2020. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!