Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek ételen is fertőz...

Szerintetek ételen is fertőz a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ha például a boltban valaki fertőzött kézzel összetapogatja a pékárukat, ami ugye nincs becsomagolva, és én utána megeszem, attól elkaphatom a vírust? Hisz még megmosni se lehet, mint mondjuk egy gyümölcsöt vagy húst.


Illetve úgy szoktam rendelni az ebédet ilyen ételkiszállító cégtől. Ha mondjuk valaki ráköhög vagy tálalás közben hozzányúl az ételhez, a csomagolás előtt, akkor azzal is terjed a fertőzés?


Próbálom kivédeni, amennyire lehet, de azért jó lenne tudni, hogy vajon a kaja is veszélyt jelent-e.



2020. márc. 17. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha három percig maximum fokozaton mikrózod a kaját, semminek nem marad esélye.

Ha nem azonnal eszed meg az összetapizott kenyeret, szerintem elpusztul a vírus. De beteheted a sütőbe is. :)

A nyersen fogyasztandó zöldségekkel, gyümölcsökkel kapcsolatban nem vagyok biztos, hogy elegendő lemosni hideg vízzel, bár ott is állhat az, hogy egy idő után elpusztul a felületén a vírus.

2020. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom úgy nagy általánosságban az ételkiszállító cégeknél mik lettek a rendelkezések, csak egyről tudok nyilatkozni, amelyik nekünk szállít ami itt van majdnem a szomszédságunkban és láttam a múltkor.

Az udvartakarító is úgy néz ki mint egy űrhajós, tetőtől-talpig védőruhában közlekedhet az üzem területén és szinte naponta ellenőrzik őket.

Eleve a portán a belépés előtt lázat mérnek, utána beöltöznek és így veszik fel a munkát.

2020. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem veszek áruházban pekárit, meg ebben az új rendszerben sem, ami sparban van, csak ha tudok felülről piszkálni.

Ki tudja ki hogy fogja meg, és teszi vissza. Elmegyek pékségbe, a péksüti meg annyira nem fontos

2020. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a mostani idoben inkabb nem rendelek. jobb igy
2020. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!