Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Közeli lejáratú élelmiszerek....

Közeli lejáratú élelmiszerek. Megéri vagy kidobott pénz? Hús/hal esetén el lehet hozni biztonságosan a közeli lejáratút?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Én húsfélét biztosan nem vennék olyat, aminek hamarosan lejár a szavatossági ideje.
2020. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Húsféléből, tejtermékből biztos nem vennék ilyesmit.

Van amiből viszont simán, itt főleg a nem állati dolgokra gondolok, a hús, tej, tojás romlik a legkönnyebben és a legalattomosabban talán, biztosan nem bíznék benne.

2020. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem vennétek meg, ha aznap, legkésőbb másnap elkészítenétek és el is fogyna?
2020. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
72%
Halat biztos nem. Régen húst aznapi/másnapi lejárattal vettem. Múlt héten 3 nappal későbbi lejæratú csomagolt húst főztem. Mindíg megszagolom, most sem volt "szaga", de majden kinyūltam olyan görcsökkel alul/felül tàvozott😞. Ezek utãn csak frisset a pultból.
2020. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Nyers húst csak akkor veszem meg, ha védőgázas a csomagolás, és még aznap elkészítem.

Tojás könnyen romlik??? Valamit nagyon félreértettél!


Még egy hónappal a lejárat után is tökéletesen felhasználható.

2020. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Drága sajtokból szinte csak ilyen 30-50%-kal leárazott aznap lejárókat szoktam venni. :) Még hetekkel később sincs semmi bajuk.
2020. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

#5

Tojás tartalmú ételekre gondoltam, tényleg félreérthetően fogalmaztam, sorry. Úgy értettem, tojássaláta, majonéz, stb. Az uht tej is elvan sokáig bontatlanul, de tejes krémeket se optimális sokáig tárolni. :)

2020. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

7: OK, értem. :)

Persze, a majonéz mindig is kritikus dolog.

De igazából a tubusos v. konzerv majonézben szerintem csak tojáspor van. Ennek ellenére nem vennék lejárt v. aközeli majonézes salátát, az biztos. :)

2020. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
3: ha még a lejárat előtt elkészíted, akkor simán kibír még pár napot megfőve/sülve!
2020. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
100%
Húst vagy halat nem szoktam, de tejterméket, sajtot, ilyesmiket simán ha tudom hogy még aznap vagy másnap meg fogom főzni.
2020. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!