Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szoktatok lejárt termékeket...

Szoktatok lejárt termékeket fogyasztani?

Figyelt kérdés

És ha igen, mennyire lejártakat? Vannak olyan élelmiszerek, ahol nem is nézitek a dátumot, mert az véleményetek szerint bármikor jó? Van olyan, ahol 1-2 nap még belefél, és van olyan hogy pár év se probléma számotokra? Mi volt a rekord?


Kezdem én a sort, üdítőnél, pl fanta, pár hónap, esetleg fél év számomra nem probléma. Volt olyan PEZ, ami 3 éve lejárt, de megítélésem szerint nem volt vele gond. Nemrég találtam egy orrkenőcsöt, ami 1992-ben járt le, kicsit kocsonyás volt már az állaga, de poénból felhasználtam, és segített. Amúgy húsokat, felvágottakat, tejterméket azonnal dobok ki, ha lejárt. De előre zacskózott, szárított ételeket, mint csipsz, tészta, cukor, azok zúdulnak a gyomromba hónapokkal később is.



2020. aug. 24. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán fogyasztok. A felvágott pld. tipikusan ilyen, egy kolbász is lóg a kamrában egy évig, akkor védőgázas csomagolásban simán ehető 1 hónap múlva is. A tejtermékek szintén főleg a sajt, kefír, joghurt, ami biztosan fogyasztható lejárat után is. Tojást is ha feltöröm, egyben van a sárgája, nem büdös több hónappal a lejárat után is jó.
2020. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Kétféle lejárati idő van, a "fogyasztható" és a "minőségét megőrzi". Előbbi ha lejár, akkor megromolhat, a fogyasztása nem ajánlott. 1-2 nap általában belefér, de volt hogy másnapos tejet ki kellett önteni. Utóbbit viszont bármikor nyugodtan fogyaszthatod, bajod nem lesz tőle, de nem olyan lesz, mint újkorában.
2020. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon nézem a dátumot, maximum akkor, ha körülbelülre sem tudom belőni, hogy mikor vásároltam. Inkább az érzékszerveimre hagyatkozok, sokszor bőven fogyasztható a lejárati időn túl is, máskor azon belül is romlott
2020. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Természetesen vannak olyan élelmiszerek, gyógyszerek vagy egyébb olyan dolgok, aminek a lejárati dátumát nem olyan fontos figyelembe venni. Véleményem szerint a lejárati dátum nem azt jelenti, hogy addig a napig jó, utána pedig már használhatatlan. Inkább csak addig az időpontig vállalnak garanciát a termékért.

Tésztákat, olajokat, cukorkat több ideig is el lehet raktározni. Természetesen még így sem a végtelenség és így is fennáll a veszélye, hogy mire kinyitod addigra megromlott már. A sajt és a bor például ilyen szempontból az egyik legjobb dologok a világon. Minél többet áll, annál finomabb lesz.

A husokkal, tejekkel és tejtermékekkel vigyázni kell és ott komolyan is kell venni a lejárati dátumot. Nekem a szüleim, ha a virsli megsikosodik forró vízben megfőzik és ha nem éreznek semmi rossz ízt, akkor még ehetőnek nyilvánítják. Nekem ilyenkor már nem igen van gusztusos megenni. Izlések és pofonok.

A legrégebbi lejárt dolgos ügy pedig nálunk elég vicces volt. Unokatestvéremnek kellett torokfájás miatt Liszterinnel garganizálni. Behozza a szobámba és megkérdi, hogy ha 3 hónapja lejárt, akkor az még jó-e? Mondom persze, semmi baja nincsen. Aztán eszembe jutott, hogy anyukámék már vagy 4 éve nem is használnak Liszterint. Megnéztem és nem 3 hónapja, hanem 6 éve és 3 hónapja lejárt. Nagyon jót nevettünk.

Remélem kielégítő választ tudtam nyújtani.

2020. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Írták is, hogy 2 fajta dátum van.

Ami csak minőségét megőrzi annak nincs sok baja. Van olyan termék ami már 2-3 éve "lejárt" és mai napig fogyasztom mert nincs baja.

De pl egy nem tartós tejből nem mernék lejárati dátum után 3-4 nappal sem inni, nem hogy évek múltán.

De nyílván az csak egy iránymutatás. Most ha a virsli, kolbász, tej vagy bármi más lejárt megállapítható, hogy fogyasztható-e. Ha igen akkor minden gond nélkül megeszem.

Nyílván nem tudják előre hogy mi mikor fog megromlani, csak adnak rá egy tippet, hogy eddig a napig jónak kellene lenni. Van olyan ami dátum előtt is kukába került már, meg van olyan amit 1 hét elteltével is gond nélkül meg ettem.

2020. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Én nem.
2020. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a tej milyen megosztó, pedig ha megsavanyodik, attól még fogyasztható, ez nem ugyanaz, mint amikor a hús rohad meg. Az eleve savanyított tejtermékek pedig eleve tovább jók általában, mint amit ráírnak (kivéve a túrót, legalábbis az iparit).

Elég sok dolog van, ahol eszembe nem jutna nézni a lejárati dátumot - konzervek, tészta, bontatlan édesség, nasi, lekvár, só, cukor, tömény, sorolhatnám. Persze attól, hogy alapvetően nem romlandó, még tönkremehet - pl van amibe bele tud menni a moly, szóval nem árt résen lenni.

2020. aug. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tasakos parizel olyan nyálkás,büdös ha lejárt.
2020. aug. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sörtsem jó meginni egy hónap lejárat utánn,mert záptojás a szaga,és hányingeres
2020. aug. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem szabad.
2020. aug. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!