Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Huszonéves fiatalok mennyiből...

Huszonéves fiatalok mennyiből költötök élelmiszerre egy hónapban ?

Figyelt kérdés

Egyedülálló, vagy párok vagytok.


Ha van kedvetek, külön szedhetitek mennyi megy el "nasira", ami nem lenne létszükség.


Illetve szoktatok rendelni, étterembe menni, ha igen mennyi megy el.


Én 25 éves vagyok, eddig átlagban 80-90 ezer is elment néha...így elkezdtem csökkenteni amit lehet.


Most már 50-60 körül kijövök.


2020. okt. 24. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
60-80 ezer/fő
2020. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Kettőnknek olyan 120eFt elmegy kajara, de ebben benne van a konkrét kaján kívül az is, ami otthonra kell, pl mosogatószer, öblítő, wc illatosító, törlőkendő, tusfürdő stb.
2020. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
110-120 ezer két főre.
2020. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Kb. 60ezer 2 főre. Hetente bevásárolunk 15ezer körül, ebben van a kinder pinquitól a tészta szószig minden. Ebből főzünk szinte minden nap. Hétvégén csak 1x, mert vags elutazunk az anyósékhoz vidékre és ott vagyunk hétvégén, vagy az én szüleim hivnak meg ebédre, így vasárnap általában nem főzünk. Nem vagyunk túl nagy étkűek, én speciel reggelire egy marek zabpelyhet eszem mazsolával, ezzel jól lakok délig. Akkor megeszem az előző nap főzött kaját, uzsonna hideg kaja, vacsora ha főzök másnapra, abból eszem, meg nasi. Sosem bontom le ezt napi szintre per fő, mert nem érdekel, gondolom ezt más meg fogja tenni és elkezdi fikázni, hogy mennyire minőségtelenül étkezünk bla bla. Annak megjegyezném, hogy ebbe a heti 15ezerbe nem a legolcsóbb dolgokat vesszük, de tény, hogy nincs igényünk roqfort sajtra és hasonlókra, mert nem szeretjük. A háztartási dolgok meg nem fogynak úgy, hogy minden hónapba kéne venni, fogkrémból borsónyit használunk stb. s5b. Pedig hetente 1x minimum nagytakarítást csinalok
2020. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%
Én egyedül élek albérletben, heti 10 ezer megy el kajára.
2020. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én mobil appon vezetem a kiadásaimat, ott visszanéztem az elmúlt hónapokat és az alapján olyan havi 60 ezer körül van átlagosan. Főzni nem nagyon szoktam, jellemzően menzán ebédelek. A reggelit nem viszem túlzásba, valami péksütit szoktam enni, vacsorára pedig általában szendvicset készítek felvágottal, paradicsommal.

Néha társas eseményeken persze étterembe is járok, ott olyan 4-5 ezerrel lehet számolni alkalmanként.

2020. okt. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

40-50ezer/fő.


Főzni szoktam, csak nagyon ritkán rendelek, kb hetente/kéthetente 1x. Nem veszek nasikat, üdítőt, de "drágább" cuccokat, pl. kifejezetten vegán dolgokat, mint vegán sajt, majonéz (amik alapvetően drágábbak, minta hagyományos", extrább magvak, mogyoróvaj, időnként fehérjeport időnként igen.


29

2020. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam!


Akkor az én 50-60 körüli költésem kb átlagosnak számít.


Én 2-3 naponta szoktam főzni,változó hogy mit, rendelni hetente-kéthetente (ez általában pizza) vagy megállok a helyi lángososnál.


Nasikat szoktam venni de mindig figyelek hogy a legolcsóbb helyen vásároljak ne egyből az első boltban ahol meglátok valamit...


Fehérje port,vitaminokat és egyéb tápkiegeket szoktam venni de én nem számolom bele a havi "kaja" pénzbe, ez általában +5-15 ezer.


De van olyan hónap hogy nem veszek semmi ilyesmit.

2020. okt. 25. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!