Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire egészségtelen heti...

Mennyire egészségtelen heti 35-40 liter tejet fogyasztani egy családnak ?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm mondta, hogy 3-4fős családként heti 30-40 liter tejet elfogyasztanak. Hogyan lehetséges ez ? Nem egészségkárositó ?
2020. nov. 20. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Tehát fejenként 10 litert egy héten, azaz naponta másfél litert???


Én csak furcsának tartom - nem hinném, hogy egészségkárosító lenne...

Amúgy 10 deka sajt eleve egy liter tejet jelent. :-D

2020. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, volt aki azt mondta, 3-man vannak és 35 litert isznak meg egy héten. Én gyerekkoromban nagy tejivó voltam, de ezek többszörösen felülmúlják az én átlagomat is, ezért lepett meg nagyon. Jópár ismerős irta egy fb csoportban,mikor a tejfogyasztás volt a téma. Ez tényleg ennyire átlagos ??
2020. nov. 20. 14:07
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 0,1-0,5 liter/fő/nap-ig átlagos, 0,5-1 liter/fő/nap átlag feletti, afelett már sok.

Ez csak az én véleményem, nem végeztem hozzá piackutatást.(egy tavalyi adatott találtam, a szerint 60-65 liter az átlagfogyasztás évente azaz 0,16-0,18 liter/nap)

Egyébként össze lehet hozni a másfél litert is, bár én ennyire azért nem szeretem. Egy-két decit iszok meg a kávémhoz, meg ritkán egy pohárral, ha kedvet kapok hozzá. Ezen sokat dob, ha valaki nagy müzli vagy gabonapehely fogyasztó, akkor fél liter tej simán eltűnik egy étkezéssel.

Egészségkárosítónak meg nem egészségkárosító, ha nem allergiások vagy laktózérzékenyek.

2020. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlen megisszák, el lehet fogyasztani máshogy is. Mondjuk reggelire minden nap mindenkinek müzli, vagy csinál valami pudingos sütit, esetleg házilag készítik a joghurtot, ez most nagy divat (Bár nem minden tej alkalmas rá...), tejeskávét is ihatnak gyakran.


Nekem mondjuk fura, az én egyszemélyes háztartásomba fel literes tejeket veszek, mert az egy literes hamarabb megromlik, mint hogy elfogyasztanám.

2020. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Simán el tud ennyi fogyni csinál tejberizs,vagy mindenki iszik naponta 1 pohár tejet stb .
2020. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én nem tudom elképzelni, ezért kérdezem : egy hét alatt szerinted hogy tud 3 ember (2felnőtt, egy kisgyerek) 35 liter tejet elfogyasztani ? Ebben egyébként még nincs benne, hogy más készen vásárolt élelmiszerekben mennyi a tejtartalom ,és egyéb általuk fogyasztott tejtermékek (sajt, tejföl, joghurt ) sem. Szerinted ennyi simán elfogy ? Hogyan ?
2020. nov. 20. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én el tudom képzelni, hogy megisznak ennyit. Van aki a tejet úgy issza mintha víz lenne. Magyarán ha szomjas, tölt magának egy pohár tejet, és csak néha iszik vizet vagy szinte soha.
2020. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Én még vizet se iszom ennyit... :))))
2020. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk két főre a heti tejfogyasztás olyan 4-6 deci között mozog, ennyi tejet egy borjú nem fogyaszt. Ennyi zsírt meg tejcukrot bevinni minden, csak nem egészséges. Nagyjából vízen kívül semmit nem érdemes a inni, a többit élvezeti cikként kell fogyasztani.
2020. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hogy régen senkinek semmi baja nem volt a tejjel, sőt... Ma már az is egészségtelen... Én sok tejjel iszom a kávét, és sokat egy nap.

Heti 4 liter biztos elfogy, egyedül élek.

2020. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!