Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez a szendvics tényleg csak...

Ez a szendvics tényleg csak 144kcal?

Figyelt kérdés

Vettem egy 240g-os Vega triplasajtos bagett szendvicset az Auchan-ban. A hátuljár az van írva, hogy "átlagos tápérték 100g-ban" és alatta az van, hogy 248Kj/59,56kcal.

Kiszámoltam, hogy akkor az egész az 144kcal. Na most mi? Nem lehet. Tripla sajtos...fehér kenyér...vajjal megkenve...Ez lehet? Hazudhatnak ilyet?



2020. nov. 22. 02:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevésnek tűnik.

Ezt nézd meg

[link]


Amúgy milyen márka? Fotó, link?

2020. nov. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy képet tegyél fel róla - mármint a tájékoztatóról, vagy egy linket, ahol meg lehet nézni.

Amit ráírnak, az nem lehet félrevezetö, szerintem te néztél el valamit nagyon!

2020. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hoyg "triplasajtos" nem jelent sokat, a kérdés, hogy összesen hány gramm benne a sajt, ugyanígy a vaj mennyisége is lényeges lenne, a bagett súlya sem mindegy - ezek ismerete nélkül nem lehet semmit mondani, föleg, hogy te sem adtál meg semmi konkrét dolgot.


De az terméktájékoztatón csak valós adatokat lehet megadni, ezt szigorúan ellenörzik, szerintem te néztél be nagyon valamit.

2020. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem stimmelhet a számolásod Kérdező, mert rákerestem az Auchanban "szendvicsalapként" árult bagettekre, a sima, fehér lisztből készült 100 gr-os is önmagában 1023/244 Kj/kcal.

És hol van még a többi, a 240 gr-hoz?

[link]

2020. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Bocs, de a megadott adat nem a kalóriára vonatkozik, hanem a 100g/100 ml-ben lévö fehérjemennyiségre!

Nézd meg alaposabban:

[link]

2020. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!