Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megromlott a savanyú káposzta...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Megromlott a savanyú káposzta leve, ha leöntöm róla a levet és átmosom a káposztát, új levet teszek rá, jó lesz-e?

Figyelt kérdés
Székely módra eltett, vízzel felöntött káposztáról van szó.

2020. dec. 3. 10:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Megkóstoltam a levét, nem rossz az íze, a káposztát leszorítottam egy fehér zománcos fedővel, amit a műanyag kádba bele tudtam tenni. Talán át rakhatom 5 literes üvegekbe, miután megcsináltam amit írtál.


Ez a műanyag hordó a Mg.i boltban lett vásárolva, direkt káposztasavanyításra, jól zárható tetővel.


Régebben a cseréphordóban készítettem, de állandóan elfogyott a víz a karimájából, és ott is romlásnak akart indulni a káposzta.

2020. dec. 3. 13:50
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra nagyon figyelj h a kaposztat mindig lepje el a lé, ellenkező esetben a rossz baktériumok terjednek el, ettol romlik meg a kaposzta. A lenyeg az hogy tejsavbaktérium minél előbb elszaporodjon benne ezért irtam, hogy vegyél hozza kész savanyú káposztát ezzel gyorsitva a folyamatott.
2020. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Megkóstoltam a káposztát és jó íze van. Ropogós maradt.
2020. dec. 3. 13:58
 14/21 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy nagyobb károm.

Üdv, szép napot kívánok.

2020. dec. 3. 14:02
 15/21 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy úgy lesz jó, ha veszek hozzá káposztát, és folytatom azzal az erjesztést, üvegekbe átrakva.
2020. dec. 3. 14:04
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen arra vigyáztam, hogy ellepje a víz. a fordítva belerakott fedőre tettem egy 3l-es befőttes üveget tele vízzel, és az tartotta lent a fedőt, és kb. 8 liter víz volt a tetején. Azért ilyen sok, hogy a levéből is tudjak inni, ha éppen szeretnék.
2020. dec. 3. 14:13
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Megettem volna és megittam volna a levét, értékes vitamin ritkán jutok hozzá.
2020. dec. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sajnos kiöntöttem a levét. Nagyon sok vitamin C-t öntöttem így ki.

Ha legközelebb készítek adok szívesen!

2020. dec. 4. 10:12
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Okés
2020. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kevés sót tettem bele, Kg/3dkg.
2021. máj. 21. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!