Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol gyártják a Lidl és Spar...

Hol gyártják a Lidl és Spar tejszeleteket, mert nincs ráírva?

Figyelt kérdés

Finomabb, mint a Kinder de nincs ráírva. Elég hasonló az íze a kettőnek, a Lidl még kicsit jobban is ízlik, de kíváncsi lennék melyik tej gyárban vagy hol kik gyártják ezt?

Dolgozik valaki ilyen gyárban?


Tudja valaki, hogy milyen fűszer és egyéb összetevői vannak...nyilván ami nincs ráírva, tehát hogy aromák néven az így mi?


2020. dec. 10. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
??
2020. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Minden rà van írva.

Mi az aroma...?

Fűszerek biztos nincsenek benne

2020. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmazó rá kell legyen írva. Náluk lehet ilyesmiről érdeklődni, hogy hol gyártják meg ilyesmi.


2. válaszoló, miért ne lehetnének benne fűszerek? Nem csak a só és a bors fűszer, hanem pl. a vanília, fahéj, ánizs stb. is. Rengeteg olyan fűszer van, amiket szoktak édes süteményekbe használni. Az aromák pedig lehetnek például ezeknek a fűszereknek vagy egyéb növényeknek a kivonatai vagy mesterséges utánzatai.

2020. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kérdést úgy látom pontosítani kell, nem akartam bonyolítani de látom kell.

A tejszelet arányaiban egy drága termék. Felnőtt vagyok, nem elég egy béna kis szelet. Célom itthon készíteni hasonlót. Nem feltétlen az állag a célom de legalább az íz. Tisztában vagyok vele nehéz kideríteni.


Én diákként dolgoztam Szegeden a Mizo gyárban, már akkor is teli volt Aldi és egyéb boltok saját márkás termékeivel csak másik futószalagon. Azzal is tisztában vagyok nincs külön Spar gyár és külön Lidl gyár, ezeket a tejszeleteket valamelyik hazai vagy román/szlovák vagy nem tudom melyik tejgyárban készítik, például lehet ott, ahol a Pöttyös tejsütit.

Nos. A Spar tejszelet csomagolásán nincs ráírva, hogy ki a gyártó. ami rá van írva az a kizárólagos forgalmazó: Spar hát ez eddig tiszta sor. Nem ez a kérdésem. Hanem hogy melyik gyárban melyik városban készítik. Esetleg a jövőben jelentkeznék oda munkaerőnek, mert esküszöm kíváncsi vagyok miből és hogy készítik.


Másik téma: aromák. Nincs ráírva milyen aroma csak az, hogy aroma. Kíváncsi vagyok milyen aroma. Ahogy a bolti gofri is valamitől nagyon illatos és finom, azonban arra is csak az van írva aromák.


Másik: fűszerek. Igen, vannak benne fűszerek, ha elég sok tejszelet eszel és szét is szeded, érzed hogy a piskóta olyan mintha legalábbis enyhe fűszerezésű de karácsonyi keksz lenne, Mese keksz, mézeskalács fűszerkeverék jellegű alap lenne. És erre vagyok kíváncsi, hogy esetleg tetszene ha itthon is tudnék sütni ilyen ízű piskótát.


Ezen felül kíváncsi vagyok mennyi szemétből keverik össze, jó lenne ha valaki írna aki a gyárban dolgozik, és elmesélné a gyártás körülményeit, mert érdekelne mennyi káros összetevőt eszek így. Esetleg ha van olyan amit nem is tüntetnek fel rajta.

Receptes oldalakon egyébként vannak kamu sütik, hogy Kinder tejszelet sütemény, de egyik sem közelíti meg az én kívánalmaimat. A sok csajszi nagyon aranyos de csak sötétben tapogatóznak. Senki nem tudott eddig otthon jót készíteni.

2020. dec. 11. 01:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A Spar S-budget túrórudit a Friesland gyártja, aki a Pöttyöst is.
2020. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!