Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A ló hús az mennyire kelendő...

A ló hús az mennyire kelendő mostanság?

Figyelt kérdés
Vagy a szegénység még nem ekkora? Nincs nagy népszerűsége? Szegényebb környékeken esetleg? Én még soha nem ettem, és valószínűleg nem is fogok, bár rossz arcú, lecsúszott emberek már elkezdték emlegetni hogy a "ló hús is finom". Gondoltam megkérdezem, köszönöm a válaszokat előre is!

2020. dec. 11. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Lóhúst általában nem fogyasztanak, mert ahhoz meglehetősen drága egy ló. A kiöregedett, beteg lovakat szokták vágóhídra küldeni. Általában ebből lókolbász készül, amit megvehetsz a hentesnél, és megkóstolhatod ha érdekel milyen.


Erről a témáról nem igazán tudok többet mondani.

2020. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon kevesen esznek lóhúst. Talán még a lópárizsi és a lókolbász megy, de az íze és maga a LÓ, mint állat elriasztja az embereket.

Anno a kispesti piacon volt egy hentes, ahol lóhúsból készült árukat lehetett kapni.

A ló gyulai isteni volt. A lópárizsit kirántani remek volt, mert tartalmas volt a húsa.

Ma már leginkább kutyáknak árulnak ló húst. Csillagászati áron .természetesen.

2020. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben - 20 éve - mégegesz jó kolbászt és stifoldert lehetett kapni, manapságha látok is, elég hitvány, mind az íze, mind az állaga. Max 50% lóhús, a többi disznó, abból is a rlsszabbja.
2020. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Van ez a pszichologiai tenyezo hogy mit latsz etelnek. A kinai a tobzoskat meg a denevert, kutyat is. Nekem, mint kozep-kelet europainak a ló nem ossze egyeztetheto az etellel. Nem ennem meg. Egyebkent valoban, a ló maga nagyon draga, a tartasa is, meg se érne egy kis szuk retegnek termelni ezt a hust, mert nagyon sokan odzkodnak tőle. Amit most arulnak az is inkabb kioregedett lovakbol keszul. Es annak is nagyresze megy a feherjefeldolgozoba inkabb allateledelbe. Persze sokan kostoltak mar, de nincs nagy hagyomanya itt europaban. Nem eri meg. A ciganyok egyebkent siman szetkapjak magyarorszagon ha van valahol ilyen illegalis lerako, es beburkoljak. Nekem ez olyan mintha kutyat ennenk. Blehhh.
2020. dec. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 14. 22:00
 6/8 Newly válasza:

Már nem nagyon!

Newly

2020. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lókolbáaz nagyon finom!
2020. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# A muszlimoknál nagyon népszerű, főleg Közép-Ázsiá-ban, a namostasztán, hátasztán régióban.
2021. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!