Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem érzitek, hogy hiába...

Nem érzitek, hogy hiába figyeltek oda az élelmiszerre, akkor is rengeteg pénzt ott hagytok a boltban?

Figyelt kérdés

Két éve költöztünk haza külföldről, ahol a fizetéshez képest az élelmiszerek ára töredéke volt a hazainak. Persze, hazaköltözve számítottam rá, hogy itt a fizunak jó része elmegy kajára, de amúgy is odafigyeltünk mindig a költéseinkre, hát nem mondom, hogy olcsó volt itthon a kaja, de azért le lehetett nyelni.


Az elmúlt évben viszont úgy elszaladtak az árak, hogy csak nézek egy-egy bevásárlás után, 20-30 %-al simán többet költök, mint eddig. Oké, nem káposztás kockát eszünk paprikás krumplival, hanem igyekszünk egészségesen táplálkozni, sok idényzöldség, hüvelyesek, sovány hús, üdítőt és édességet mininálisat veszünk, tisztítószert meg annyit sem, többnyire házi takarítószereket hazsnálunk, szódabikarbóna és társai...


Na de basszus, a lényeg, hogy úgy elmegy a pénz kajára odafigyeléssel és tudatos vásárlással is, hogy csak nézünk. Pedig lenne mire költeni, érkezik nemsoká a pici babánk, házat újítunk, hát ahhoz is minden aranyáron van. És akkor még sz*rul sem keresünk, 400-450 ezer körül ketten, de megjön a fizu és kb. el is megy, mire mindent kifizetünk, pedig ebből még nem is flancoltunk, nem tettünk félre nyaralásranyaralásra vagy megtakarításba...


De az eredeti témához visszatérve, a kaja az, ami most főleg megdobja a fizut, hamarosan már kevesebbet fogok kapni és nem esik jól, hogy havi 70-80 ezer elmegy kettőnknek csak kajára ebből a bevételből...


Ti is érzitek ezt a drágulást a saját bevásárlásotokkor?



2021. márc. 29. 05:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%

10!


Nyilván nem jó neki, ha sokallja.

2021. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Persze,ezt értem.

De ahhoz,hogy érdemben segíteni tudjunk,tudnunk kéne mennyi pénzből gazdálkodnak,kaja szempontjából milyen tételek vannak.

2021. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%

Én konkrétan ledöbbentem, sokkal olcsóbban oldjuk meg az élelmiszer-bevásárlást, mint előre számítottam rá.

30-40k kettőnknek havonta, sok friss zöldséggel és alkalmanként "túlárazott" termékekkel.

Őszintén szólva mindig csodálkozok, mikor ezt olvasom, hogy milyen drága a kaja.... pedig Aldiban vásárolunk, szóval nem valami szupertitkos helyi olcsó piacon. :D

2021. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos észrevettem. Én is dolgoztam külföldön (Ausztria), hát ott is jó drága minden, de már itteni árak is lassan felérnek hozzá. És nem mindenki tud 200-300 ezret megkereseni havonta, bár még az se egy nagy összeg, ha hitelt vagy albérletet fizetsz mellette, kinek mi.

Lidl van itt a legközelebb hozzánk, oda járunk. Veszünk egy kis húst, zöldséget, gyümölcsöt, alap dolgokat és bamm 20 ezer. Aztán 3 nap múlva mehetünk megint vásárolni és megint annyi. És csak ketten élünk.

2021. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13 ás tényleg érdekelne hogy csinálja ?! Minden bantas nélkül
2021. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15

Hát épp ez az, én azt nem értem, mások mit csinálnak, hogy nekik nem ennyi. :D

(Annyi, hogy én az alkoholt, csokit, stb-t nem számoltam bele, a 30-40e az csak a reggel-ebéd-vacsora, normális élelmiszer.)

2021. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen, én is menü és bevásárlólista alapján megyek boltba, nem is szoktunk kidobni sem alapanyagot, sem kész kaját, szóval nem hiszem, hogy ezen lehet pénzt megfogni.


Ahogy írtam, nem paprikás krumplin élünk, de azt sem mondanám, hogy drága alapanyagokat veszünk, meg csupa márkás cuccot. Van, amiből megvesszük a márkásabbat, ha tényleg jobb, ha nem, akkor nem, de valójában még ilyen kész termékeket sem veszünk rengeteget, én csinálok itthon gyakran zöldségkrémeket, körözöttet, satöbbit a 4-500 forintos vajkrém még Medvesajt helyett.


De azért mikor 1400 ft egy kiló csirkemell és két reggelire való csomag retek 250 ft, az azért kicsit durva. Most belegondoltam, hogy ha lenne két gyerekünk, simán elmenne havi 140-150 ezer kajára. Azért átlagfizuból kemény csak kajára ennyit elkölteni, van, akinek ez az egész havi fizetése.

2021. márc. 29. 17:28
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

#13 nem mindenkinek ugyanazok az igényei, mennyiségre sem mindenki ugyanannyit eszik. Az előrecsomagolt felvágottak egyre kisebbek súlyra, méretre, a párom simán megeszik belőle egy csomaggal reggelire. Zsemle ugyanez. Két harapás az egész.

#17 én is így vagyok vele, ha már dolgozunk a pénzünkért csak megtehetjük, hogy igényesebben együnk. És mi sem vesszük meg mindenből a drágábbat. De van amiből muszáj sajnos, hogy legyen valami íze/állaga is a kajának.

Meg hát kávézunk, teázunk is, szeretjük ha van itthon édesség is. Na szóval ha egy átlag szinten akar élni az ember, akkor azért elég drága az élelmiszer.

14 voltam.

2021. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16 Nahjo továbbra sem értem lehet mi eszünk akkor sokat, alkoholt sosem veszek , csokit is nagyon ritkán ... most is a húsvét miatt vettem pár nyuszit ha valaki jönne veletlenul 😀
2021. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
16-os, pedig mások se vonják le ezeket a kiadásokat, legalábbis, ha teljes képet akarnak adni a költéseikről. Persze ezeknél a kérdéseknél általában kiderül, hogy akkor lehet 20-30 ezernél megállni, ha hetente 3-4 napnyi ételt a szülőktől hoznak, vagy az összes “nasit”, extrát kihagyják, de ez mind erősen torzítja a valóságot.
2021. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!