Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem érzitek, hogy hiába...

Nem érzitek, hogy hiába figyeltek oda az élelmiszerre, akkor is rengeteg pénzt ott hagytok a boltban?

Figyelt kérdés

Két éve költöztünk haza külföldről, ahol a fizetéshez képest az élelmiszerek ára töredéke volt a hazainak. Persze, hazaköltözve számítottam rá, hogy itt a fizunak jó része elmegy kajára, de amúgy is odafigyeltünk mindig a költéseinkre, hát nem mondom, hogy olcsó volt itthon a kaja, de azért le lehetett nyelni.


Az elmúlt évben viszont úgy elszaladtak az árak, hogy csak nézek egy-egy bevásárlás után, 20-30 %-al simán többet költök, mint eddig. Oké, nem káposztás kockát eszünk paprikás krumplival, hanem igyekszünk egészségesen táplálkozni, sok idényzöldség, hüvelyesek, sovány hús, üdítőt és édességet mininálisat veszünk, tisztítószert meg annyit sem, többnyire házi takarítószereket hazsnálunk, szódabikarbóna és társai...


Na de basszus, a lényeg, hogy úgy elmegy a pénz kajára odafigyeléssel és tudatos vásárlással is, hogy csak nézünk. Pedig lenne mire költeni, érkezik nemsoká a pici babánk, házat újítunk, hát ahhoz is minden aranyáron van. És akkor még sz*rul sem keresünk, 400-450 ezer körül ketten, de megjön a fizu és kb. el is megy, mire mindent kifizetünk, pedig ebből még nem is flancoltunk, nem tettünk félre nyaralásranyaralásra vagy megtakarításba...


De az eredeti témához visszatérve, a kaja az, ami most főleg megdobja a fizut, hamarosan már kevesebbet fogok kapni és nem esik jól, hogy havi 70-80 ezer elmegy kettőnknek csak kajára ebből a bevételből...


Ti is érzitek ezt a drágulást a saját bevásárlásotokkor?



2021. márc. 29. 05:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#18

Mennyiségek nálunk elég nagyok, fizikai melós férfiember mellett.

Előrecsomagolt felvágottból mi pont a sokak által hihetetlen luxusnak tartott vega felvágottat vesszük. :D

Teázunk mi is, szálas teát szoktam venni.

Szóval egyáltalán nem spórolunk szándékosan a kaján, megvesszük amit kívánunk, még ha nem is a legolcsóbb.


#20

Max havi 1-2 étkezésre szoktunk szülőktől kapni kaját, akkor is jellemzően lecsót vagy főzeléket, nem drága holmikat. Valamiért a főzelékek sose sikerülnek nekem olyanra, mint amit anyukám csinál. :))

Azért nem számolom bele, mert az torzítana, nyilván más egy olyan hónap amikor pl. ünneplünk valamit, bevásárolunk egy zsák nassolnivalót, Martinit, borokat, Metaxát, stb.... Máskor meg alig veszünk ilyeneket. De akkor legyen havi 50e.

2021. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hat én valamit ( tudom így nem kezdünk mondatot ) nem értek semmi alkoholt nem veszek évek óta, csokit néha és mégis sok a kaja költség 😞😞😞

Segítségünk nincs egy db alma sem és kert sincs ahol termelni lehetne az is igaz.

2021. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

ahogy én észrevettem a zöldség-gyümölcs van a legnagyobb szórásban, így azon lehet faragni.

mert mondjuk lemegyek itt nálam a sarki zöldségeshez, veszek pár szem paradicsomot meg 2 paprikát és 1200...

néztem is pár hónapja, hogy mi van? nem húst kértem.

úgyhogy le is szoktam erről és inkább megveszem hétvégén a piacon fele annyiért.

2021. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!