Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tálcás védőgázas darált hús...

A tálcás védőgázas darált hús mitől vegyszerszagú?

Figyelt kérdés
Felbontás után orrfacsaró vegyszerszag csapta meg az orrom, és az étvágyam is elment. Tudtommal a védőgázok szagtalanok, akkor mégis mitől ilyen gyomorforgató a szaga? Hangsúlyozom, nem a hentesáruktól megszokott belsőségszaga, és nem is romlott hús szaga van, hanem mintha teljesen átjárjná valami klóros vegyszer. Színre és állagra nincs vele gond (Regnum marha darálthús).

2021. ápr. 6. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A védőgáznak márpedig szokott gané büdös szaga lenni néha.

Vártál vele, hogy elillanjon? Megfőzted, megkóstoltad? Ha nem, nem mondhatunk róla véleményt mi sem.

2021. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Valószínű a védőgáztól volt olyan.

Szagtól függetlenül is miért veszel meg eleve kétséges minőségű cuccot?

Darált húsz hentestől szoktunk venni, látjuk, hogy mit darál le, és a fel nem használt mennyiség lefagyasztva hetekig eltartható gond nélkül.

A védőgázos csomagokban meg sokszor már a látványtól kétségessé válik, hogy mi van benne. Ipari darálón a csontot is péppé tudják darálni, a marhához is mehet némi olcsóbb kiegészítő, csirke, sertés nyesedék, csont - nem biztos, hogy csalnak, de jobb azt látni, mit vesz meg az ember.

2021. ápr. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A védögázok NEM szagtalanok! Éppen hogy elég erös és a legtöbb ember számára igen kellemetlen szaguk van.
2021. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

A védőgázok általában széndioxidból és nitrogénből állnak és ezek szagtalanok. A klóros szag abból szokott adódni, hogy a nem megfelelően tárolt húst, amikor nyálkásodni, büdösödni kezd, hipós vízzel lemossák.

Ez leviszi a nyálkát és eltünteti a bűzt, cserébe kicsit klór szagú marad.

2021. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, 4-es, erre voltam kíváncsi. Éjszaka kint hagytam egy tálon szellőzni, de semmi sem változott, ugyanolyan hányingerkeltő, és mosórongyot nem szeretnék enni, úgyhogy kidobtam. Gratulálok, élelmiszeripar. Amúgy hentesnél szoktam venni, de tegnap nem jött össze, és nem tudtam erről a vegyszeres átmosásról. Aki szerint a védőgáz büdös, az meg írja már le, hogy konkrétan melyik gáz az.
2021. ápr. 7. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Amit a 4-es ír, az nem igaz, tipikusan a "nem ért hozzá, de terjeszti a hülyeségeket" tipusú ember.
2021. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Rendben hatos, én terjesztem a hülyeségeket, de akkor magyarázd meg légyszíves a klórszagot a húson!
2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hatos, a személyeskedés helyett mi lenne, ha magyarázattal válaszolnál a kérdésre? Melyik az a védőgáz, ami büdös, és úgy átjárja a húst, hogy egy éjszaka alatt sem illan el a rettentő klórszag?
2021. ápr. 7. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ és továbbra sem értem, hogy pl. csirkecombok védőgázas kiszerelésben, felbontás után egy éjszakára a hűtőben hagytam, majd reggel amikor továbbra is éreztem a gázszagot a csirecombokon, alaposan még egyszer leöblítettem és többszörös vízcserével áztattam, feleslegesen, mert a szag nem távozott. Most akkor ezt meg lehet főzni, sütni, vagy nem?! Erre itt semmilyen választ nem kaptam, csak a védekezést, hogy aza h.lye, aki nem érti, miért marad a hús gázszagú és hogy fel lehet-e használni, vagy kuka! Erre várom a választ!
2023. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!