Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Inzulinrezisztenciában szenved...

Inzulinrezisztenciában szenvedő ember ehet gluténmentes kenyeret ,illetve tojást ? :)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 17:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igazából tükörtojást két-három szelet glutenmentes kenyérrel (ha ez számít :D)


Igen , én úgy tudtam, hogy mondjuk így kellene kinézni :


Ehgyomor 5

60 perc 6.5 vagy valamennyi

120 perc meg mondjuk 5.3


Ezért vagyok kicsit beparázva :(.

2021. ápr. 25. 19:49
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg nem jól tudod.:(


De úgyis készülsz az orvoshoz, ahova nem ártana a cukornaplóddal menni.

Abban vezetni a méréseket (óra, perc) és hogy mikor és mit ettél, mert az bizony számít. A gyógyszertárban lehet kapni cukornaplót, azt csak töltögetni kell.

Én ezeknek az értékeknek alapján a helyedben nem aggódnék, de természetesen jó, ha odafigyelsz a CH-ra.

Kérj egy terheléses vércukormérést, abból minden ki fog derülni!


A gluténérzékenységed az egy más dolog. Ha igazolja a labor, akkor ott azon kívül, hogy gluténmentesen étkezel, sok tennivaló nincs.

Nyugi és a legjobbakat kívánom!:)

2021. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget :D
2021. ápr. 25. 20:27
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Igazán nincs mit, szívesen tettem!:)
2021. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
A tojás nem annyira ajánlatos, mert a sok zsír ront az inzulin érzékenységen.
2021. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Szerintem meg a gluténmentes kenyeret engedd el, mert azok általában valamilyen gyors felszívódású lisztből vannak, kukoricaliszt etc. Ha gm és inzulinrezisztenseknek megfelelő lisztet is akarsz egyben az max a szaffis lisztek, de az se mind. Lépj be a fb-on található Cukor nélkül - szénhidrát diéta cukorbetegeknek és inzulinrezisztenseknek nevű csoportba. Ott mindent megtalálsz a diétáról. Nagyon hasznos csoport
2021. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!